Magda Linette rozpoczęła sezon na mączce w amerykańskim Charleston. Doświadczona Polka pokonała dziś Petrę Martić 2-0!

Nasza krajowa rakieta nr 3 ma za sobą niezbyt udany początek sezonu. Polka na kortach twardych nie osiągała imponujących rezultatów, przez co spadła do siódmej dziesiątki rankingu WTA. Mamy nadzieję, że najgorsze za Magdą i teraz w trakcie gry na kortach ziemnych rezultaty Polki będą coraz lepsze. Linette zdecydowała się rozpocząć sezon na “mączce” od gry w amerykańskim Charleston. Turniej ma rangę WTA 500, a w drabince widnieją dwa polskie nazwiska. Oprócz Linette wystąpi tam również Magdalena Fręch.

Magda Linette wylosowała górną część drabinki i w pierwszej rundzie zmierzyła się z Chorwatką Petrą Martić, zajmującą 63 pozycję w rankingu WTA.

Początek spotkania był dość wyrównany i zawodniczki wygrały swoje serwisy. Następnie jako pierwsza w tym spotkaniu szansę na przełamanie serwującej miała reprezentantka Chorwacji, ale z opresji udanie wyszła poznanianka. Magda Linette na swoje piłki dające przełamanie musiała jednak trochę poczekać. W 6 gemie pierwszego seta Linette przełamała Chorwatkę i objęła dwugemowe prowadzenie (4:2). Polka kontrolowała przebieg spotkania już do ostatniej piłki tego seta i wygrała go 6:3, wykorzystując pierwszą piłkę setową.

Drugi set rozpoczął się bardzo udanie dla poznanianki, gdyż już w trzecim gemie tej partii przełamała rywalkę i to Polka miała ogromną przewagę psychologiczną. Nasza tenisistka kontrolowała przebieg spotkania na korcie i dyktowała tempo gry, nie dając rywalce ani jednej piłki na break zapewniający wyrównanie. Polka wykorzystała pierwszą i jak się okazało ostatecznie jedyną piłkę meczową, wygrywając drugą partię 6:4, a całe spotkanie 2:0.

Jutro swoje spotkanie w pierwszej rundzie turnieju w Charleston rozegra Magdalena Fręch. Jej rywalką będzie Amerykanka Sloane Stephens.

Magda Linette – Petra Martić 2:0 (6:3, 6:4)