Emilia Heichel bardzo dobrze zaprezentowała się podczas Grand Prix w gimnastyce artystycznej w Thiais. Polka zdobyła srebrny medal w układzie z maczugami. 

Emilia Heichel swój udział w Grand Prix rozpoczęła od kwalifikacji. Biało-Czerwona awansowała do dwóch finałów. Najlepiej poszło jej w układzie z piłką, gdzie z notą 30.700 zajęła 6 miejsce. Dobre wyniki uzyskiwała także z dwoma innymi przyrządami. Jej układ z maczugami został oceniony na 30.350 pkt i zapewnił awans do finału z 7 lokaty. Emilia pecha miała w konkurencji ze wstążką, ponieważ zajęła 9 miejsce, a awans uzyskuje czołowa ósemka. Najsłabiej nasza gimnastyczka poradziła sobie w układzie z obręczą, gdzie uzyskała dopiero 28 wynik.

Emilia Heichel w finałach radziła sobie z różnym skutkiem. Co prawda w układzie z piłką zajęła 7 lokatę (mimo lepszej noty w porównaniu z kwalifikacjami), ale za to jej wspaniały występ z maczugami został oceniony na 31.650 pkt. Jak się okazało był to drugi najlepszy wynik finału, więc Polka odebrała srebrny medal. Lepsza była jedynie Słowenka Ekaterina Vedeneeva, która zdeklasowała konkurencję. Natomiast w wieloboju Heichel uplasowała się na 11 miejscu.

Należy docenić także występ naszej drużyny. Reprezentacja Polski w układach zespołowych zajęła 4 miejsce w finale układu z obręczami. Tak więc cała kadra spisała się we Francji bardzo dobrze. To już kolejny udany weekend z gimnastyką artystyczną. Przypomnijmy, że tydzień temu miał miejsce historyczny dzień dla tej dyscypliny.