Do gry na trawiastych kortach Wimbledonu włączają się pary mikstowe. Jedynym reprezentantem Polski jest Jan Zieliński, który występuje w parze z reprezentantką Tajwanu – Su-Wei Hsieh. Polsko-tajwański duet rozpoczyna turniej od starcia z monakijsko-holenderskim duetem H.Nys/D. Schuurs.

Starcie rozpoczęło się od pewnie wygranego gema przez parę Zieliński/Hsieh, oddali oni rywalom, podczas tego gema, tylko jeden punkt. Chwilę później, takim samym stosunkiem punktowym gema wygrała para Nys/Schuurs. Następny gem ponownie został pewnie wygrany przez polsko-tajwański duet. Kolejne dwa gemy zostały wygrane przez Zielińskiego i Hsieh bez straty chociażby punktu. Dzięki temu, wyszli oni na prowadzenie 4:1 i mieli przewagę jednego przełamania nad rywalami. Para Nys/Schuurs nie była jednak wstanie odrobić tej straty, nie mieli ani jednej szansy na przełamanie podania polsko-tajwańskiej pary. Zieliński i Hsieh wykorzystali trzecią piłkę setową w gemie numer 9 i zwyciężyli pierwszą partię 6:3.

Początek drugiej partii był zdecydowanie bardziej zacięty. Obie pary nie dawały rywalom większych szans przy swoich serwisach. W trzecim gemie para Zieliński/Hsieh miała dwie okazję na to, aby przełamać podanie rywali, niestety nie wykorzystali żadnej z nich. Kolejne gemy, również był wygrywane w sposób zdecydowany, przez pary, które serwowały. Zmieniło się to w gemie numer 12, kiedy to, przy wyniku 6:5 dla Nysa i Schuurs, mieli oni dwa break pointy, na wagę wygranego seta. Na szczęście, polsko-tajwańska para wybrnęła z opresji i doprowadziła do tie-breaka. W decydującym momencie spotkania lepszy okazał się duet Zieliński/Hsieh, wygrali oni tie-breaka 7:4, dzięki czemu awansowali do kolejnej rundy Wimbledonu.

Jan Zieliński/Su-Wei Hsieh – Hugo Nys/Demi Schuurs  6:3, 7 (7): 6 (4)