Nasi żeglarze startujący w ramach mistrzostw Europy w klasie 29er dostarczyli nam ogromnych powodów do dumy. Z Gdyni Polacy wywieźli aż cztery złota i jeden brąz. Dodatkowo biało-czerwoni uplasowali się na czele klasyfikacji generalnej.

Polacy zdominowali mistrzostwa w Gdyni. Cztery z sześciu złotych medali znalazło się w naszym dorobku. W kategorii mikstów najlepsze miejsce przypadło Ewie Lewandowskiej (AZS AWFiS Gdańsk) oraz Krzysztofowi Królikowi (ChKŻ Chojnice). Wśród mężczyzn również nie mieliśmy sobie równych. Bartosz Żmudziński i August Sobczak z ChKŻ Chojnice pewnie stanęli na najwyższym stopniu podium. I nie był to koniec sukcesu tej dwójki. Polacy wygrali również w kategorii U-17. Dorobek złotych medali powiększyły jeszcze Alicja Tutkowska (YKP Gdynia) i Alicja Dampc (ChKŻ Chojnice).

Na trwających od pięciu dni mistrzostwach oprócz złotych medali mieliśmy jeszcze jeden brązowy. W kategorii mikstów U-17 zdobyli go Aniela Frąckowiak i Igor Piechota (Rockstars Racing Nowa Sól).  W klasyfikacji generalnej najwyższą lokatę zajęli Lewandowska i Królik, a drugie miejsce przypadło Żmudzińskiemu z Sobczakiem.

– Nie przypominam sobie, aby reprezentanci jakiegoś kraju tak zdominowali mistrzowskie młodzieżowe regaty – zaznaczył trener Kajetan Jabłoński. Ta wypowiedź idealnie odzwierciedla świetną formę polskich żeglarzy. Dlatego z dużymi nadziejami możemy czekać na zbliżające się młodzieżowe mistrzostwa świata, które ruszają już 15 lipca.