W Szeged trwają wioślarskie Mistrzostwa Europy oraz europejskie kwalifikacje olimpijskie. Za nami piątkowe występy Biało-Czerwonych na tej imprezie.

Zadowolone ze swojego startu mogą być Jessika Sobocińska i Zuzanna Jasińska (LW2x), które w repasażu zajęły 3. lokatę z czasem 07:24.97, co dało awans do wielkiego finału.

W finale B wystartują z kolei Bartosz Bartkowski, Mateusz Wilanowski, Mikołaj Burda i Michał Szpakowski (M4-), którzy w repasażu byli trzeci z wynikiem 06:17.28. Podobny los spotkał Dominikę Baranowską, Annę Khlibenko, Martę Wieliczko i Barbarę Jęchorek (W4-), które również były trzecie (06:51.38) i popłyną w finale B, podobnie jak Zuzanna Lesner i Weronika Kaźmierczak (W2-), które zajęły 6. lokatę w repasażu (8:08.66). Trzeci z kolei był Jakub Byczek (LM1x), który również powalczy w finale B. Sztuka awansu do finału nie udała się również Jolancie Majce i Michałowi Gadowskiemu (PR2Mix2x), którzy w repasażu zajęli 5. miejsce. W finale C natomiast wystąpią Adam Woźniak i Piotr Juszczak (M2-), którzy w repasażu zajęli dopiero 5. pozycję (7:00.44).

W europejskich kwalifikacjach olimpijskich rywalizował dziś Piotr Płomiński (M1x). Polak w pewnym momencie prowadził w swoim półfinale, a następnie płynął na drugim miejscu. Na metę dotarł jednak dopiero jako szósty z czasem 7:25.73, co dało jedynie finał B.