Katarzyna Piter rywalizująca w parze z Brytyjką Samanthą Murray awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 250 we francuskim Rouen. Wspomniany duet okazał się lepszy od Katarzyny Kawy oraz Holenderki Bibiane Schoofs.

Piter oraz jej brytyjska partnerka przełamały swoje rywalki w piątym gemie pierwszego seta. Następnie konsekwentnie wygrywały swoje podania, co pozwoliło na zwycięstwo 6:4 w pierwszej partii.

Druga partia obfitowała w dużo większą liczbę przełamań. Piter oraz Murray dokonały tego już w pierwszym gemie. Kolejne nastąpiło chwilę później w efekcie czego, Polka i Brytyjka prowadziły już 3:0. Kiedy wydawało się, że losy spotkania są już przesądzone, nastąpiło przełamanie powrotne. Rywalki przełamywały się sukcesywnie między sobą do stanu 6:5. Piter oraz Murray wygrały kolejnego gema serwisowego, pieczętując zwycięstwo 6:4, 7:5.

W kolejnej rundzie Katarzyna Piter oraz Samantha Murray zmierzą się ze zwyciężczyniami pary Quinn Gleason/Dalila Jakupović — Angelica Moratelli/Camilla Rosatello.

Roeun WTA Debel – 1/8 finału

Samantha Murray/Katarzyna Piter 2:0 Katarzyna Kawa/Bibiane Schoofs