Tylko jedna polska pięcioboistka – Natalia Dominiak zdołała przebrnąć kwalifikacje podczas Pucharu Świata w Ankarze zajmując 8. miejsce. Niestety pozostałe Biało-Czerwone Anna Maliszewska, Oktawia Nowacka oraz Małgorzata Karbownik poległy odpadając z dalszej rywalizacji.

Od dzisiejszych kwalifikacji pań rozpoczął się drugi tegoroczny Puchar Świata w pięcioboju nowoczesnym, który odbywa się w tureckiej Ankarze. Na liście startowej mogliśmy zobaczyć cztery Polki: Natalia Dominiak, Anna Maliszewska, Oktawia Nowacka oraz Małgorzata Karbownik.

Natalia Dominiak z awansem do półfinału!

W grupie A zobaczyliśmy tylko jedną naszą reprezentantkę, a mianowicie Natalię Dominiak. Podczas pierwszej konkurencji jaką była szermierka Polka zajęła 14. lokatę (215 pkt) odnosząc taką samą liczbę zwycięstw. W drugiej części zawodów czyli pływaniu naszej pięcioboistce poszło odrobinę lepiej, bowiem z czasem 2:19.96 zajęła 12. miejsce (271 pkt). Zatem do ostatniej części kwalifikacji jaką był laser run Biało-Czerwona przystępowała na 11 pozycji ze stratą 37 sekund do liderki. Nasza zawodniczka bardzo dobrze zaprezentowała się na trasie i finalnie dotarła na metę 15 sekund po zwyciężczyni. Polka w łącznej klasyfikacji grupy A zajęła 8. miejsce awansując tym samym do półfinału.

Pozostałe Polki bez awansu

W grupie B mieliśmy możliwość śledzić poczynania liderki rankingu olimpijskiego czyli Anny Maliszewskiej. Niestety Polka nie rozpoczęła tych zawodów zbyt udanie, gdyż podczas walk szermierczych zajęła dopiero 19. lokatę (201 pkt). Podczas pływania nasza reprezentantka popłynęła w czasie 2:24.46 znowu zajmując znowu 19. pozycję. Do laser runu Anna Maliszewska przystępowała na 20. pozycji ze stratą aż 1:17. W trakcie ostatniej konkurencji Polka pokazała się trochę lepiej niż podczas wcześniejszych konkurencji. Ale i tak finalnie Biało-Czerwona eliminacje zakończyła na 19. lokacie, która niestety nie dawała awansu do półfinału.

Z kolei w ostatniej grupie eliminacyjnej zobaczyliśmy dwie Polki – Oktawię Nowacką oraz Małgorzatę Karownik. Zawody świetnie zaczęła nasza medalistka olimpijska z Rio odnosząc 16 zwycięstw podczas szermierki zajmując tym samym 7. lokatę. Polka utrzymywała dobry poziom i w pływaniu zanotowała 9. czas 2:18.75 zdobywając 273 punktów. Zatem Oktawia Nowacka do laser runu przystępowała na 5. pozycji ze stratą 32 sekund do liderki. Niestety Biało-Czerwona zanotowała dopiero 20 czas przez co spadła w klasyfikacji. Ostatecznie nasza reprezentantka zajęła 14. miejsce nie uzyskując awansu do półfinału. Druga z Polek nie rozpoczęła zawodów za dobrze, bowiem podczas szermierki zajęła odległe 25. miejsce z 10 wygranymi. Biało-Czerwona w znakomity sposób zrehabilitowała się podczas pływania. Małgorzata Karbownik z czasem 2:13.16 zajęła 1 pozycję dzięki czemu przesunęła się na 20. pozycję przed laser runem. Polska pięcioboistka w trakcie biegu ze strzelaniem zanotowała dopiero 19. czas ale finalnie utrzymała swoją 20. pozycję po pływaniu. Niestety Małgorzata Karbownik podobnie jak Oktawia Nowacka była za daleko w klasyfikacji grupy C i nie uzyskała awansu do następnego etapu zawodów.