Liderka światowego rankingu WTA zmierzyła się w ćwierćfinale turnieju z Dunką – Caroliną Woźniacki (WTA 204). Do tej pory, zawodniczki rywalizowały ze sobą tylko raz. W sierpniu 2019 roku, podczas turnieju w Toronto, lepsza była Iga, która zwyciężyła 2:1.

Spotkanie mogło rozpocząć się wyśmienicie dla Igi Świątek. Polka w pierwszym gemie miała 3 okazję, aby przełamać podanie rywalki, jednak niestety nie udało jej się to. Świątek zwyciężyła pewnie kolejnego gema, tym razem przy swoim serwisie. Trzeci gem padł łupem Caroliny Woźniacki. W kolejnym gemie Dunce, udało się przełamać podanie Igi. Następnie Woźniacki podwyższyła prowadzenie przy swoim serwisie, dzięki czemu prowadziła już 4:1. Na szczęście Iga, odpowiedziała w najlepszy możliwy sposób. Przy swoim serwisie nie dawała większych szans rywalce. Udało jej się również dwukrotnie przełamać podanie Caroliny Woźniacki. Za pierwszym razem, przy stanie 2:4 dla Dunki, wykorzystała drugiego break pointa. Drugie przełamanie nastąpiła przy wyniku 4:4. Wtedy Iga potrzebowała czterech piłek, aby wygrać gema przy podaniu rywalki. Dziesiątego gema Iga zwyciężyła pewnie przy swoim serwisie, dzięki czemu wygrała pierwszą partię 6:4.

Drugi set zaczął się od przełamania podania Caroliny Woźniacki. Jak się po chwili okazało, był to ostatni gem w tym spotkaniu. Dunka poddała mecz z powodu kontuzji. Takie zakończenie tego spotkania oznacza, że Iga Świątek zagra o finał turnieju Indian Wells. Jej rywalką będzie Ukrainka – Marta Kostjuk.

Iga Świątek – Carolina Woźniacki 6:4, 1:0 (krecz)