Magda Linette rozegrała dzisiaj dwa spotkania podczas turnieju w Brisbane. Najpierw zmierzyła się z Darią Kasatkiną w meczu 1/8 finału turnieju singlowego, a następnie w parze z Bernardą Pera rozegrała spotkanie deblowe. Niestety oba te pojedynki Polka przegrała i zakończyła swoją przygodę z zawodami w australijskim Brisbane.

Spotkanie singlowe rozpoczęło się fatalnie dla Magdy. Kasatkina objęła prowadzenie 4:0, dwukrotnie przełamując podanie Linette. Magdzie w 5 gemie udało się przełamać podanie Kasatkiny, następnie wygrała swoje podanie i zniwelowała straty do rywalki (2:4). Kolejne dwa gemy obie zawodniczki wygrały przy swoim podaniu do “0”. W dziewiątym gemie Kasatkina serwowała na seta, jednak nie udało jej się wykorzystać trzech piłek setowych, co wykorzystała Linette i przełamała jej podanie. Niestety, chwilę później Kasatkina zrewanżowała się Magdzie i zwyciężyła gema przy podaniu Polki. Dzięki temu Daria Kasatkina wygrała pierwszą partię 6:4.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej gry. Niestety taki stan rzeczy utrzymywał się tylko przez 3 gemy. Daria Kasatkina prowadząc 2:1 wygrała dwa kolejne gemy, raz przełamując Linette, i objęła dosyć wyraźne prowadzenie. Magda zdołała jeszcze wygrać swoje podanie i zniwelować stratę do 2 gemów, ale niestety kolejne dwa gemy padły łupem Kasatkiny. Dzięki temu, to ona zagra w ćwierćfinale turnieju w Brisbane.

Magda Linette – Daria Kasatkina 4:6, 2:6

Po spotkaniu singlowym Magdzie Linette pozostała jeszcze walka w deblu z Bernardą Perą. Polsko-amerykański duet zmierzył się z parą L. Kiczenok/J. Ostapenko.

Spotkanie rozpoczęło się od bardzo wyrównanej gry. Po czterech gemach, obie pary miały na koncie po jednym przełamaniu (2:2). Kluczowy dla losów pierwszej partii okazał się gem numer 5. Kiczenok i Ostapenko przełamały podanie Linette i Pery, dzięki czemu objęły prowadzenie 3:2, które po chwili podwyższyły. Niestety polsko-amerykańskiej parze nie udało się zniwelować tej straty do końca partii. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Kiczenok/Ostapenko 6:4.

Niestety, Linette i Pera, straciły swoje podanie w pierwszym gemie drugiej partii. Na szczęście tym razem zdołały odrobić straty, i w ósmym gemie doprowadziły do remisu 4:4. Po chwili jednak straciły swoje podanie i ponownie przegrywały. Niestety ukraińsko-łotewski duet, nie pozostawił żadnych szans i przy swoim podaniu zakończył drugiego seta wynikiem 6:4.

M. Linette/B. Pera – L. Kiczenok/J. Ostapenko 4:6, 4:6