Magda Linette pokonała Holenderkę Arantxę Rus 7:6(9), 6:1 i awansowała do półfinału turnieju WTA 250 w Rouen. Kluczowa była pierwsza, niezwykle wyrównana partia, w której obie tenisistki miały piłki setowe.

Linette i Rus rozegrały bardzo długiego seta, w którym nie brakowało zaciętych wymian i walki o każdą piłkę po obu stronach siatki. Magda bardzo dobrze rozpoczęła mecz, bo od prowadzenia 3:0, ale później do głosu doszła Holenderka. Do końca partii nie było wiadomo kto przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po tie-breaku, w którym nie brakowało piłek setowych, Linette wygrała seta 7:6(9). W drugiej części meczu aż tyle emocji nie było, chociaż Rus się nie poddawała. Końcówka jednak należała zdecydowanie do Magdy Linette i to ona dalej jest w grze o zwycięstwo w całym turnieju.

Magda Linette – Arantxa Rus 7:6(9), 6:1

Polka w kolejnym meczu zmierzy się ze zwyciężczynią spotkania Kalinina – Andriejewa. To pierwszy półfinał Magdy w tym roku!

Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i odbierz swój zakład bez ryzyka na start, klikając tutaj! Jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymasz zwrot 50% do 500 zł bez obrotu. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dalszą grę lub swobodnie wypłacić bez dodatkowego obrotu!