Magdalena Fręch w wielkim stylu wygrała kwalifikacje do turnieju WTA w australijskim Hobart! Łodzianka przeszła kwalifikacje bez straty i pewnie awansowała do głównej drabinki turnieju.

Dzisiaj w nocy Magdalena Fręch w finale kwalifikacji do turnieju WTA w Hobart mierzyła się z reprezentantką Bułgarii Wiktorią Tomową dzień wcześniej Polka łatwo i szybko poradziła sobie z Brytyjką Amarni Banks pokonując ją w dwóch setach 2:0 (6:3, 6:1). Wydawało się, że dzisiejsze starcie będzie dużo trudniejsze w końcu obie zawodniczki były w tych kwalifikacjach rozstawione oraz zajmowały podobne miejsce w rankingu WTA, odpowiednio Polka 70 a jej rywalka 75 miejsce.

Przebieg spotkania był bardzo podobny do pierwszej rundy, zdecydowana dominacja Magdaleny Fręch na korcie i rozbijanie rywalki, pierwszy set to prawdziwy pokaz umiejętności Polki. Fręch dość szybko przełamała rywalkę obejmując prowadzenie 3:1, następnie łodzianka spokojnie kontrolowała przebieg pierwszej partii dodatkowo przełamując rywalkę po raz drugi. Polka zakończyła seta perfekcyjnym gemem serwisowym wygrywając pierwszą część spotkania 6:1.

Drugi set zaczął się idealnie od szybkiego przełamania Bułgarki, następnie Fręch musiała się mocno namęczyć przy swoim gemie serwisowym ale nasza tenisistka dała radę i prowadziła 2:0. Bułgarka naciskała i starała się odrabiać straty przyniosło to dla niej korzyści w 6 gemie tego seta gdy przełamała Polkę i doprowadziła do remisu 3:3. Fręch jednak to nie zraziło, i nasza krajowa rakieta numer 3 przełamała ponownie rywalkę obejmując prowadzenie 4:3. Polska tenisistka następnie wygrała swój gem serwisowy na sucho i potrzebowała już tylko gema by cieszyć się z awansu do turnieju głównego. Zadanie zostało zrealizowane kilka minut później gdy Fręch ponownie i ostatni raz już dziś przełamała rywalkę, nasza zawodniczka wykorzystała pierwszą piłkę meczową i mogła cieszyć się z wygranej i awansu.

Magdalena Fręch w pierwszej rundzie turnieju WTA 250 w Hobart zmierzy się z Hiszpanką Sara Sorribes Tormo sklasyfikowaną na 53 miejscu w rankingu WTA. Mecz wstępnie zaplanowany jest na wtorek.

Magdalena Fręch – Wiktoria Tomowa 2:0 (6:1, 6:3)