Magdalena Fręch w pierwszej rundzie turnieju w Hobart wyeliminowała Hiszpankę Sarę Torribes Tormo. Dzisiaj Polka mierzyła się w drugiej rundzie z reprezentantką USA- Emmą Navarro (WTA 31).

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry, obie zawodniczki pewnie wygrały swoje pierwsze podania. Przy stanie 2:1 dla Navarro, udało jej się przełamać podanie Fręch. Amerykanka wykorzystała trzeciego break pointa i podwyższyła prowadzenie (3:1). Ta sytuacja okazała się kluczowa dla losów pierwszej partii. W kolejnych gemach żadna z zawodniczek nie miała okazji na to, aby przełamać podanie rywalki. Magdalenie Fręch niestety nie udało się odwrócić losów tej partii, przez co przegrała ją 3:6.

Drugi set rozpoczął się od dwóch gemów, w których zawodniczki przełamały swoje podania. W trzecim gemie Fręch obroniła 3 break pointy, ale na szczęście udało jej się to i wyszła na prowadzenie 2:1. Po chwili to Polka miała okazję, aby przełamać rywalkę. Niestety Fręch nie wykorzystała tej szansy i Navarro doprowadziła do remisu. Następnie Navarro przełamała podanie polskiej tenisistki i wyszła na prowadzenie 3:2. Niestety Magdalena Fręch ponownie nie była w stanie odrobić tych strat. Na domiar złego, w dziewiątym gemie Polka ponownie straciła swoje podanie i przegrała drugą partię 3:6.

Magdalena Fręch – Emma Navarro 3:6, 3:6