Magda Linette w dwóch setach przegrała z Amerykanką Madison Keys podczas deszczowego ćwierćfinału w Strasburgu. Poznanianka może teraz skupić się na rozpoczynającym się w niedzielę French Open.

Magda Linette w ćwierćfinale turnieju WTA 500 w Strasburgu mierzyła się z Amerykanką Madison Keys. Rywalka Polki jest aktualnie 16 zawodniczką rankingu WTA podczas gdy poznanianka zajmuje w nim 50 miejsce. Nasza tenisistka już w czwartym gemie pierwszej partii została przełamana i przegrywała 1:3. Polka w kolejnym gemie miała szansę na przełamanie rywalki, ale jej nie wykorzystała, a w następnym została ponownie przełamana i przegrywała już 1:5. Amerykanka podczas swojego gema serwisowego potrzebowała aż trzech piłek setowych by wygrać tego seta, ale ostatecznie wygrała pierwszą partię 1:6.

Drugi set rozpoczął się od wygranych gemów przez obie tenisistki 1:1. Następnie pojawił się ulewny deszcz, który zatrzymał rywalizację na kilka godzin. Po wznowieniu gry ponownie górą na korcie była Amerykanka, która od razu przełamała naszą tenisistkę na 1:2. Keys bardzo dobrze pilnowała swojego serwisu i nie dała się przełamać na korzyść Linette. Rywalka ponownie przełamała Polkę w dziewiątym gemie, wygrywając drugiego seta 6:3, a całe spotkanie 2:0. Teraz Linette może się skupić na wielkoszlemowym French Open, który startuje już w niedzielę. Dziś odbyło się losowanie drabinki głównej o czym pisaliśmy tutaj.

Magda Linette – Madison Keys: 0:2 (1:6, 3:6)