Magda Linette wraz z Bernardą Pera rozpoczęły dzisiaj rywalizację w turnieju deblowym podczas zawodów w Brisbane. Polsko-amerykański duet zmierzył się w pierwszej rundzie z parą złożoną z Tajwanki, Fang-Hsien Wu, oraz Chinki Lin Zhu.

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla azjatyckiej pary, ponieważ bardzo szybko wyszły na prowadzenie 2:0, przełamując podanie polsko-amerykańskiego duetu. Na szczęście Linette wraz z Perą bardzo szybko doprowadziły do wyrównania, a następnie wyszły na prowadzenie 3:2. Kolejny gem padł łupem Wu oraz Zhu, i od tego momentu, od stanu 3:3, kolejne trzy gemy zostały wygrane przez parę Linette/Pera, dzięki czemu wygrały one pierwszą partię 6:3.

Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej gry. Obie pary pewnie wygrały swoje podania, aż do stanu 2:1 dla azjatyckiej pary. Od tego momentu, trzy kolejne gemy wygrały Wu/Zhu, przez co prowadziły już 5:1. Linette i Pera zdołały przełamać rywalki, a następnie wygrać swoje podanie, dzięki czemu zbliżyły się do rywalek na wynik 3:5. Niestety, w kolejnym gemie przeciwniczki polsko-amerykańskiej pary zwyciężyły i zakończyły seta wynikiem 6:3.

O losach spotkania musiał zadecydować super tie-break. Zdecydowanie lepiej rozpoczęła go para Linette/Pera, ponieważ bardzo szybko objęły prowadzenie 4:0. Po kolejnych czterech wymianach, wynik dalej był pozytywny dla polsko-amerykańskiej pary, prowadziły 5:3. Następnie zdobyły kolejne dwa punkty, i prowadziły już 7:3. Niestety, następnie straciły dwa swoje podania, a rywalki zdobyły również punkt przy swoim podaniu, przez co wynik nie wyglądał już tak optymistycznie (7:6). Kolejne cztery punkty, to seria przełamań. Najpierw dwa punkty przy serwisie azjatyckiej pary zdobyły Linette/Pera i prowadziły już 9:6, po chwili Wu oraz Zhu się zrewanżowały i zbliżyły się na wynik 9:8. Na szczęście kolejny punkt padł łupem polsko-amerykańskiej pary i wygrały one super tie-breaka 10:8.

M. Linette/B. Pera – F. Wu/L. Zhu 6:3, 3:6, 10:8

W kolejnej rundzie Linette i Pera zmierzą się z parą Ingrid Gamarra Martins/Luisa Stefani.