Paweł Stolarski w rundzie wiosennej będzie reprezentował barwy Motoru Lublin. Doświadczony prawy obrońca zasili szeregi pierwszoligowca, który walczy o awans do PKO BP Ekstraklasy.

Paweł Stolarski został nowym zawodnikiem Motoru Lublin, były młodzieżowy reprezentant Polski podpisał kontrakt z pierwszoligowcem do czerwca 2025 roku.

Defensor przez ostatnie sezony był zawodnikiem Pogoni Szczecin. W obecnym sezonie PKO BP Ekstraklasy Stolarski zaliczył 4 występy w drużynie Portowców. 27-letni wychowanek  Wisły Kraków w przeszłości reprezentował barwy wspomnianej Wisły, a także Lechii Gdańsk i Legii Warszawa, skąd trafił do Pogoni Szczecin.

Paweł Stolarski dla klubowych mediów:

Cieszę się, że tu jestem. Motor kojarzy mi się z bardzo dobrą grą. Z trenerem Gonçalo Feio znamy się długo i gdy tylko pojawiła się okazja, żeby dołączyć do zespołu, rozpatrzyłem ją pozytywnie. Widać też, że cały klub się rozwija, a zaplecze jest na bardzo wysokim poziomie. Szczerze, to po pierwszym dniu nie odczuwam, że jest to pierwsza liga, a nie Ekstraklasa. Lubię duże wyzwania i już nie mogę doczekać się pierwszego treningu z drużyną – powiedział nowy nabytek żółto-biało-niebieskich.

Stolarski w drużynie Motoru Lublin powinien grać na prawej stronie defensywy, może również zagrać na wahadle i prawej pomocy. Będzie występował z numerem 28. Lublinianie po rundzie jesiennej zajmują 3 miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.