Polskie zapaśniczki mają za sobą bardzo udany dzień na mistrzostwach Europy w Bukareszcie! Roksana Zasina oraz Patrycja Gil wywalczyły brązowe medale, a w półfinałach zaprezentowały się kolejne dwie nasze zawodniczki!

Roksana Zasina (ZTA Zgierz) w walce o brązowy medal kategorii do 55 kg walczyła z Węgierką Roza Szenttamasi, nasza zawodniczka dość pewnie pokonała rywalkę 7:3 i mogła cieszyć się z 5 medalu zdobytego na mistrzostwach Europy.

Patrcyja Gil (WLKS Iganie Nowe-Siedlce) w walce o brązowy medal kategorii do 59 kg rywalizowała z reprezentantką gospodarzy Rumunką Kateryną Zydaczevska. Nasza zawodniczka wygrała tę rywalizację przed czasem poprzez rzucenie rywalkę na łopatki. Dla 24-letniej Patrycji Gil ten wynik to jeden z najlepszych wyników w karierze i pokaz potencjału tej zawodniczki.

Oprócz brązowych medali to nie był koniec dobrych wiadomości. Do półfinałów dotarły: Anhelina Łysak (Cement Gryf Chełm) kategoria 57 kg oraz Wiktoria Chołuj (AKS Białogard) kategoria 72 kg. Obie nasze rywalki przegrały półfinałowe rywalizacje i powalczą o brązowe medale w dzisiejszej sesji wieczornej. Natomiast w repasażach do 62 kg zaprezentuje się Aleksandra Wólczyńska (Grunwald Poznań).

Dzisiaj jest ostatni dzień rywalizacji kobiet oraz pierwszy dzień rywalizacji mężczyzn w stylu wolnym.