Po 7 krążkach zdobytych w Austrii reprezentacja Polski w taekwondo wybrała się do tureckiej Antalyi na Turkish Open, czyli kolejne zmagania w ramach Pucharu Świata. Tym razem tak świetnego wyniku wyrównać się nie udało, ale Biało-Czerwoni wywalczyli medale każdego koloru. Po najwyższy laur sięgnął Mikołaj Szaferski.

W Turcji prym wiodła męska część naszej kadry. Mikołaj Szaferski i Adrian Wojtkowiak już po raz kolejny stanęli na podium. Szaferski (+87kg) był rozstawiony z trójką, dzięki czemu zaczął zmagania od 2 rundy. W drodze do finału musiał wyeliminować 3 przeciwników. 26-latek wygrywał kolejno z Ertugrulem Celikiem (Turcja), Arifem Kose (Turcja) oraz Ruslanem Zhaparovem (Kazachstan). Dzięki temu znów dotarł do finału i tym razem zakończył go zwycięsko, pokonując w decydującej walce Vladislava Larina.

Adrian Wojtkowiak (-87kg) był w podobnej sytuacji, ale w półfinale uległ rozstawionemu z jedynką Turkowi Bicerowi i sięgnął po brązowy medal. Jego rywal okazał się niepokonany również w finale. W drodze do półfinału Wojtkowiak pokonał Turka Karabacaka 2:0 oraz reprezentanta Arabii Saudyjskiej Almabrouka 2:0.

Natomiast Szymon Piątkowski (-80kg) wygrał aż cztery pojedynki, kolejno z Turkiem Kursunoglu, Turkiem Kurutasem, Gruzinem Kintsurashvilim oraz w półfinale 2:0 z Chorwatem Vito Krpanem. Biało-Czerwony przegrał jedynie walkę finałową z Bośniakiem Nedzadem Husiciem.

Blisko strefy medalowej byli: Aleksandra Kowalczuk, Patrycja Adamkiewicz, Justyna Kowalkowska, Julia Szpak i Mateusz Szczęsnowski. Cała piątka zakończyła zmagania na etapie ćwierćfinału.

Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i odbierz swój zakład bez ryzyka na start, klikając tutaj! Jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymasz zwrot do 500 zł. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dalszą grę lub swobodnie wypłacić bez dodatkowego obrotu!