Mairbek Salimov zdobył dla naszego kraju pierwszy medal mistrzostw Europy U23 w zapasach. Salimov specjalizujący się w stylu klasycznym wygrał dzisiejsze repasaże, a w pojedynku o brązowy medal pokonał 6:1 Abere Fetene z Izraela.

Po pierwszym dniu zawodów mistrzostw Europy U23 w zapasach odbywających się w Baku polscy kibice nie mieli zbyt dużo powodów do radości. Mairbek Salimov (63 kg) “awansował” do repasaży dzięki wejściu do finału jego rywala. Salimov przegrał już w kwalifikacjach z Azerem Ziyą Babashovem, ale ten okazał się niezwykle mocny, bo w finalnie zdobył złoty medal mistrzostw Europy. Dominik Krawczyk (130 kg) natomiast przegrał w ćwierćfinale z Ukraińcem Mykhailo Vyshnyvetskim, ale również dostał dziś szansę walki w repasażach. Podczas wczorajszego dnia pozostali Polacy przegrali swoje pojedynki, a ich rywale nie dostali się do wielkich finałów.

Kamil Czarnecki (77 kg) przegrał w kwalifikacjach z Mołdawianinem Aleksandrem Gutu. Islam Aliiev (87 kg) wygrał w kwalifikacjach z Bułgarem Ivaylo Plamenem, a następnie przegrał w ćwierćfinale z Białorusinem Ilya Mialeschukiem.

Dzisiaj natomiast Mairbek Salimov w pojedynku repasażowym pokonał 8:0 Białorusina Talibsho Khaibarau. Dominik Krawczyk natomiast przegrał 5:6 z Czechem Marcelem Albinim. W pojedynku o brązowy medal Salimov pokonał 6:1 reprezentanta Izraela Abere Fetene, czym powtórzył sukces sprzed roku i obronił brązowy medal starego kontynentu w kategorii młodzieżowców. Oprócz wspomnianej dwójki walczącej w repasażach dziś na matach zaprezentowali się również inni nasi zawodnicy:

Arslan Salimov (67 kg) pokonał w kwalifikacjach 10:1 Holendra Bredi Slinkersa, a następnie uległ w ćwierćfinale 6:7 Turkowi Azatowi Sariyarowi.

Olivier Skrzypczak (60 kg) przegrał 0:9 z reprezentantem gospodarzy Nihadem Guluzade.

Piotr Lewandowski (72 kg) przegrał 0:9 z Rosjaninem Mikitą Murashką.

Adam Gardzioła (82 kg) porażka 0:6 w kwalifikacjach z Rosjaninem Islamem Ismailovichem Alievem.

Igor Shepetun (97 kg) porażka w kwalifikacjach 1:4 z Finem Aapo Viitalo.

Jutro kolejny dzień mistrzostw Europy w zapasach, gdzie nasza reprezentacja będzie miała szansę na wywalczenie kolejnych medali. W repasażach zaprezentuje się trójka Polaków: Olivier Skrzypczak (60 kg), Arslan Salimov (67 kg) i Adam Gardzioła (82 kg). Poza wspomnianą trójką do gry wejdą również nasze panie. Liczymy, że po dzisiejszym brązowym krążku worek z medalami się rozwiązał.