Dzisiaj świat piłki nożnej w Polsce obiegła sensacyjna informacja o powrocie do Rakowa Częstochowa ich byłego trenera Marka Papszuna!

Marek Papszun po zdobyciu z Rakowem mistrzostwa Polski w ubiegłym sezonie postanowił odpocząć oraz poszukać nowych wyzwań. Szkoleniowiec zdobył z drużyną z Częstochowy wszystko: mistrzostwo 2022/2023, dwa Puchary Polski w latach 2020/2021 i 2021/2022 oraz Superpuchar Polski w 2021 i 2022 roku. Legenda Medalików była kandydatem na selekcjonera reprezentacji Polski, ale prezes Cezary Kulesza postawił na Michała Probierza. Media rozpisywały się także o propozycjach zagranicznych oraz ofertach z Legii Warszawa i Lecha Poznań. Ostatecznie jednak Papszun wraca do Rakowa Częstochowa, który musi uznać obecny sezon za kompletnie nieudany.

Dotychczasowy asystent Papszuna Dawid Szwarga nie spełnił oczekiwań kibiców oraz władz Rakowa dlatego zdecydowali się ponownie zatrudnić swoją klubową legendę. Sam Papszun sporo ryzykuje, bo jeśli nie osiągnie sukcesu z Rakowem może mieć spore problemy z kolejnymi atrakcyjnymi ofertami na naszym rynku. Powrót szkoleniowca do Częstochowy oczywiście z góry może oznaczać gwałtowną przebudowę drużyny z planami ponownego zdobycia mistrzostwa Polski w przyszłym sezonie.