Biało-Czerwoni po fenomenalnie zakończonej dla nich fazie grupowej przystąpili dziś do ćwierćfinałowego spotkania z reprezentacją Irlandii. W nim, po bramkach w drugiej połowie, okazali się lepsi wygrywając 3:0.

Reprezentanci Polski w AMP futbolu skończyli zmagania w fazie grupowej Mistrzostw Europy z kompletem zwycięstw oraz imponującym bilansem bramkowym (28:0). Po dniu przerwy nasza reprezentacja zmierzyła się w starciu o półfinał z Irlandią.

Początek spotkania był dość nerwowy. Murawę szybko opuścił Bieńkowski, który grał zbyt agresywnie. W jego miejsce pojawił się Oleksy. Polacy mieli swoje okazje, ale popełniali też sporo błędów. Groźną sytuację stworzył w 10. minucie Łastowski, a chwilę później znowu idealną akcję zmarnowali Biało-Czerwoni. Nasi reprezentanci dominowali, ale wciąż brakowało przysłowiowej kropki nad “i”. W 20. minucie to rywale mogli wyjść na prowadzenie, ale kapitalną interwencją popisał się nasz bramkarz. Doliczone do regulaminowego czasu gry 3 minuty nie przyniosły zmiany rezultatu. Do szatni oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.

Drugą połowę Biało-Czerwoni rozpoczęli z kolei najlepiej jak mogli, bowiem od trafienia Kamila Grygiela, wyprowadzającego nasz zespół na prowadzenie. Ponownie dominowała nasza reprezentacja. W 41. minucie prosty błąd rywali wykorzystał Rafał Bieńkowski, podwyższając prowadzenie na 2:0. W doliczonym czasie gry zwycięstwo Biało-Czerwonych przypieczętował pięknym trafieniem Marcin Oleksy. Dla reprezentantów Polski to trzeci z rzędu awans do półfinału Mistrzostw Europy.

Rywalami Polaków w jutrzejszym półfinale będą aktualni mistrzowie Europy i świata – Turcy, którzy w meczu ćwierćfinałowym rozgromili Niemców 11:0. Początek starcia o finał Mistrzostw Europy o 15:30.

Mistrzostwa Europy, 1/4 finału: Polska – Irlandia 3:0 (26′ K. Grygiel, 41′ R. Bieńkowski, 51′ M. Oleksy)

Polska: Łukasz Miśkiewicz – Jakub Kożuch, Bartosz Łastowski, Krystian Kapłon, Kamil Grygiel, Rafał Bieńkowski, Krzysztof Wrona oraz Maciej Materac, Igor Woźniak, Adrian Bąk, Kamil Rosiek, Dominik Abramczyk, Mateusz Warakomski, Łukasz Mazurowski, Marcin Oleksy

Trener: Dmytro Kameko