Dzisiaj w Fukuoce, w ramach 6. kolejki Polacy rozegrali kolejne spotkanie w ramach Ligi Narodów.

Do tej pory reprezentacja Polski wygrała pięć z sześciu spotkań. Jedyna przegrana miała miejsce z liderem LM Słowenią. Turcja (tak samo jak Iran) przegrała wszystkie mecze i raczej nie ma co liczyć na awans.

Obie drużyny na ten moment mierzyły się pięciokrotnie i we wszystkich meczach górą byli Biało – Czerwoni. Ostatnie spotkanie miało miejsce podczas igrzysk europejskich w 2015 roku.

Dzisiejszy mecz rozpoczął się skutecznym blokiem zespołu z Turcji. Szybko ze środka wyrównał Karol Kłos. Dalsze minuty były dość równą wymianą punkt za punkt, jednak to Polacy mieli cały czas o dwa oczka więcej. Po aucie rywali i asie serwisowym Łukasza Kaczmarka, nasi siatkarze uciekli na pięć punktów. Z czasem bracia Lagumdzija odrobili dwa z nich, a kolejny z asa dorzucił Mirza i na tablicy wyników pojawił się wynik 15:13. Do końca seta Biało – Czerwoni prowadzili kilkoma punktami, a dwiema punktowanymi akcjami zakończył go Bartosz Bednorz.

Druga partia zaczęła się od dobrej gry rywali w tym dwóch asów serwisowych Bayrama. Karol Kłos i Łukasz Kaczmarek podgonili wynik, a na 3:3 z kontry wyrównał Mateusz Poręba. Z każdą kolejną minutą Polacy zwiększali swoją przewagę, a po trzeciej z rzędu skutecznej akcji Bartosza Bednorza różnica wynosiła już 16:9. Dwa asy serwisowe jeden po drugim, dołożył Kuba Kochanowski, a świetna kiwka Jana Firleja dała nam piłkę setową. Tę część atakiem ze skosu zakończył Bartosz Bednorz.

Trzeci set otworzyły dwa błędy Turków i blok Mateusza Poręby. Vahit Emre Savas i Kaan Gurbuz zdołali zbliżyć swój zespół na kontakt, jednak Polacy zaczęli znowu uciekać. Po kilku świetnych akcjach oraz asach serwisowych Łukasza Kaczmarka i Bartosza Bednorza, nasi siatkarze odskoczyli na 13:9. Zespół z Turcji nie był w stanie dogonić Biało – Czerwonych. Po skutecznym ataku Kamila Semeniuka i Bartosza Bednorza tablica wyników wyświetlała już 20:14. Zepsuta zagrywka Arda Bostana dała nam piłkę meczową. Kamil Semeniuk autem po rękach przeciwników zakończył dzisiejsze spotkanie.

Polska – Turcja 3:0 (25:19, 25:12, 25:19)

Polska: Kaczmarek, Firlej, Kłos, Poręba, Semeniuk, Bednorz, Popiwczak (libero) oraz Kochanowski, Huber

Turcja: A. Lagumdzija, Yenipazar, Matic, Savas, M. Lagumdzija, Bayram, Hatipoglu (libero) oraz Aydin, Bulbul, Gurbuz