Wielki moment polskiego judo! Angelika Szymańska została właśnie w Abu Dhabi wicemistrzynią świata w kategorii -63kg! Podopieczna Anety Szczepańskiej to pierwsza polska finalistka Mistrzostw Świata od 1999 roku. 

Szymańska marsz po finał rozpoczęła od 2 rundy, ponieważ w pierwszej miała wolny los. W swojej inauguracyjnej walce Polka pokonała reprezentantkę Wenezueli – Anriquelis Barrios. Następnie 24-latka wyeliminowała Kazaszkę Esmigul Kuyulovą. W ćwierćfinale przed Biało-Czerwoną stanęło trudne zadanie, ponieważ musiała zmierzyć się z wiceliderką światowego rankingu, a mianowicie Australijką Kathariną Haecker. Również tę walkę udało się Szymańskiej wygrać. Zwycięstwo dało awans do półfinału, a więc Polka była już o krok od medalu. Półfinałowa walka ze Słowenką Andreją Leski zakończyła się po 2 minutach i 8 sekundach, gdy Angelika wygrała z rywalką przez ippon.

O 16:00 polskiego czasu rozpoczął się blok finałowy. Najpierw walki o brąz wygrały Francuzka Clarisse Agbegnenou i Kosowianka Laura Fazliu. Następnie na tatami wyszła Angelika Szymańska oraz Holenderka Joanne Van Lieshout. Niestety w walce o tytuł Biało-Czerwona musiała uznać wyższość Holenderki, która zaliczyła dwie punktowane akcje.

Powtórzmy, srebrny medal Mistrzostw Świata zdobyty przez Angelikę Szymańską to największy sukces polskiego judo w XXI wieku!