Dobiegły końca Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich odbywające się w Lucernie. Niestety nie były one szczęśliwe dla naszych reprezentantów.

Podczas regat w Lucernie polskim osadom nie udało się wywalczyć żadnej olimpijskiej przepustki. Dziś w Szwajcarii walczyło sześć naszych osad.

Tuż za czołową trójką w finale uplasowała się czwórka bez sterniczki kobiet w składzie: Kinga Stałęga, Zuzanna Lesner, Weronika Kaźmierczak i Anna Potrzuska. Polki zajęły 4. lokatę z czasem 06:54.38. Na tej samej pozycji zmagania finałowe zakończyli Jerzy Kowalski i Daniel Gałęza (dwójka podwójna wagi lekkiej) z rezultatem 06:34.47. Piąte z kolei były w swoim finale Dominika Baranowska, Anna Khlibenko, Marta Wieliczko i Barbara Jęchorek (czwórka podwójna), które uzyskały czas 06:38.72. Na szóstym miejscu uplasowały się Jessica Sobocińska i Zuzanna Jasińska (dwójka podwójna) z czasem 07:18.52. Jedynkarz Piotr Płomiński uplasował się na 2. miejscu w finale B, co ostatecznie dało 8. lokatę (07:04.00). Wiktoria Kalinowska natomiast zajęła w nim 6. pozycję, co uplasowało ją w całych zmaganiach na 12. lokacie (08:24.39).

Oznacza to, że na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu będziemy oglądać zaledwie dwie polskie osady: czwórkę podwójną mężczyzn oraz dwójkę podwójną wagi lekkiej kobiet.