Hubert Hurkacz bardzo udanie rozpoczął rywalizację w turnieju ATP 1000 Internazionali BNL d’Italia 2024 w Rzymie. Polak pokonał 2:0 legendę tenisa – Hiszpana Rafaela Nadala.

Rywal Polaka dziewięciokrotnie wygrywał turniej w stolicy Włoch. Nadal w swoim pierwszym spotkaniu pokonał w Rzymie Belga Zizou Bergsa 2:0 (4:6, 6:3, 6:4). Dodatkowo warto wspomnieć, że to było pierwsze starcie Huberta Hurkacza z legendarnym Hiszpanem. Polski tenisista w pierwszym gemie tego spotkania pięciokrotnie bronił piłek na przełamanie. Następnie Hubi dwukrotnie przełamał Hiszpana w czwartym i szóstym gemie pierwszego seta. Polak wykorzystał pierwszą piłkę setową i wygrał pierwszego seta 6:1.

Drugi set miał podobny przebieg jak pierwszy, nasz rodak całkowicie dominował na korcie i dwukrotnie przełamał utytułowanego Hiszpana. Polski tenisista dokonał tej sztuki w czwartym i dziesiątym gemie i wygrał drugiego seta 6:3. Nasz tenisista ponownie wykorzystał pierwszą piłkę setowo/meczową. Hubi w całym spotkaniu zaliczył 9 asów i awansował do trzeciej rundy włoskiego turnieju.

Polak w trzeciej rundzie rzymskiej imprezy spotka się z Argentyńczykiem Tomasem Martinem Etcheverrym.

Hubert Hurkacz – Rafael Nadal: 2:0 (6:1, 6:3).