Dobrych wieści ze stolicy Włoch ciąg dalszy. Do zwycięskich Igi Świątek oraz Huberta Hurkacza dołączył również Jan Zieliński. Polak, wraz ze swoim deblowym partnerem, Hugo Musem okazali się lepsi od urugwajsko-czeskiej pary Ariel Behar/Adam Pavlasek 6:3,3:6,10:7 i awansowali do 1/8 finału zmagań w turnieju ATP 1000 w Rzymie.

Polak i Monakijczyk zostali przełamani w trzecim gemie pierwszego seta. Chwilę później odrobili jednak straty. Kluczowa dla losów seta okazało się przełamanie na 5:3. Następnie Zieliński i Nys wygrali swoje podanie i zarazem pierwszego seta 6:3.

Drugą partię również świetnie rozpoczęli rywale, którzy przełamali serwis Zielińskiego i Nysa już w drugim genie. Polak i Monakijczyk odrobili straty, jednak w ósmym gemie wrócili do punktu wyjścia, co poskutkowało wyrównaniem stanu meczu.

Do wyłonienia zwycięzcy spotkania konieczny był tzw. super tie-break. Przez większość jego przebiegu gra toczyła się punkt za punkt. Kluczowe okazało się przełamanie Zielińskiego i Nysa na 4:2, w efekcie czego polsko-monakijska para odniosła zwycięstwo 10:7 a w całym meczu 2:1.

Rywalami Zielińskiego i Nysa w 1/8 finału rzymskiego turnieju będzie belgijska para Sandrę Gille/ Joran Vliegen.