Iga Świątek pokonała 2:0 (6:3, 6:4) Julię Putincewę w 3. rundzie turnieju WTA 1000 w Rzymie! Polka awansowała do kolejnego etapu zawodów w stolicy Włoch, choć to nie było łatwe spotkanie.

W czwartek Świątek rozpoczęła zawody w Rzymie od zwycięstwa 2:0 nad Amerykanką Bernardą Pera. Jej kolejną rywalką była reprezentantka Kazachstanu, Julia Putincewa. Obie zawodniczki mierzyły się do tej pory trzykrotnie i za każdym razem to Polka była górą.

Mecz zaczął się wyrównanie, a Kazaszka nie ustępowała liderce światowego rankingu. Po czterech gemach mieliśmy remis po 2. Wtedy po błędzie rywalki Idze udało się wrócić na prowadzenie, a chwilę później mieliśmy pierwsze przełamanie w tym spotkaniu (4:2). Świątek podwyższyła prowadzenie, ale rywalka grała do końca (5:3). Na szczęście Świątek pewnie utrzymała podanie i otworzyła wynik spotkania.

Drugi set zaczął się zdecydowanie lepiej dla Putincewy, która wykorzystawała błędy swojej rywalki (0:3). Raszyniance wreszcie udało się zdobyć pierwszego gema, ale kolejny zbyt szybko powędrował na konto Kazaszki (1:4). Kluczowym momentem tego seta okazał się być kolejny gem, w którym po długiej grze na przewagi Polce udało się zmniejszyć straty (2:4). Niedługo później Świątek udało się doprowadzić do wyrównania, a następnie po błędzie Putincewy był break-point dla Igi! (5:4). Kazaszka wyglądała na wyraźnie rozbitą przez co przegrała kolejnego gema do zera, a reprezentantka Polski awansowała do kolejnej rundy turnieju w Rzymie!

Iga Świątek (Polska)  – Julia Putincewa (Kazachstan) 2:0 (6:3, 6:4)