Jan Zieliński i Hugo Nys walczyli dzisiaj o awans do finału turnieju deblowego w meksykańskim Acapulco. Ich rywalami był fińsko-australijski duet H. Heliovaara/J. Peers. Był to pierwszy bezpośredni pojedynek obu par w historii.

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch wyrównanych gemów, w których obie pary musiały bronić swojego podania przed break pointami. Najpierw bronił się Zieliński i Nys, a następnie Heliovaara i Peers. Obu parom się to udało, i po dwóch gemach było 1:1. W czwartym gemie polsko-monakijski duet miał kolejną okazję na przełamanie, jednak ponownie rywale wybronili się i obronili swój serwis. Zieliński i Nys mieli sporo problemów w gemie numer 9, przy stanie 4:4, musieli aż trzykrotnie bronić się przed break pointami ze strony przeciwników. Na szczęście wyszli z opresji i chwilę później wyszli na prowadzenie 5:4. Kluczowym okazał się 10 gem pierwszego seta. Przy serwisie fińsko-australijskiej pary, Zieliński i Nys doprowadzili do stanu 40:40 i chwilę później cieszyli się z pierwszego w tym secie przełamania, który oznaczał zwycięstwo w pierwszej partii 6:4.

Druga partia rozpoczęła się wyśmienicie dla polsko-monakijskiej pary. Zwyciężyli oni bowiem 3 pierwsze gemy z rzędu, raz przełamując podanie przeciwników. Kolejną szansę na przełamanie mieli w gemie numer 6, przy stanie 4:1, jednak wtedy nie wykorzystali dwóch break pointów. Polsko-monakijski duet nie roztrwonił już przewagi, którą uzyskał na początku partii i pewnie zmierzał do zwycięstwa w tym spotkaniu. Ta sztuka, udała się w gemie numer 9, Zieliński i Nys wykorzystali już pierwszą piłkę meczową i zameldowali się w finale turnieju deblowego w Acapulco.

Rywalem polsko-monakijskiego duetu będzie meksykańsko-brytyjska para – S. Gonzalez/N. Skupski.

J. Zieliński/H. Nys – H. Heliovaara/J. Peers  6:4, 6:3