Od czwartku na torze w Bahrajnie odbywała się 1 runda FIA Formuły 3. Przypomnijmy, że w tym sezonie w tej serii startuje aż dwóch Polaków – Kacper Sztuka oraz Piotr Wiśnicki. Jest to druga taka sytuacja w historii. W 2015 roku również mogliśmy obserwować taką samą ilość Biało-czerwonych. Weekend w F3 składa się z treningu, kwalifikacji i dwóch wyścigów (sprinterskiego oraz głównego).

Tor:
Bahrajn International Circuit jest to tor używany od 2004 roku w F1. Znajduje się w miejscowości Sakhir. Posiada on 15 zakrętów oraz nieco ponad 4,1 km długości.

Kwalifikacje:
Czasówka nie poszła po myśli Polaków. Kacper Sztuka zameldował się z jedynie 24 czasem – 1:47.745

Piotr Wiśnicki stanął na trzecim polu od końca. Jego najszybsze okrążenie w tej części weekendu wynosiło 1:47.971.

Wyścig sprinterski (19 okrążeń):
Po starcie Kacper był na 24 pozycji, a Piotrek na 26. Obaj Polacy musieli uniknąć kontaktu z obróconym Ramosem. Po przejechaniu jednej rundy toru Sztuka przebił się o 3 lokaty do przodu. Podczas 7 kółka zawodnik MP Motorsportu wyprzedził Loacka oraz Zagazete za jednym razem. Na następnej prostej doszło do kontaktu między Polakiem a Anglikiem, który próbował niesfornie wrócić na 19 lokatę. Od tego momentu widać było jednak zużycie opon w bolidzie Sztuki, który zaczął delikatnie tracić. Na 11 okrążeniu Kacper spadł za Montoye. Pod koniec co prawdy musiał się jeszcze bronić przed Leonem. Na chwilę stracił tę pozycję, ale w ostatecznym rozrachunku okazał się lepszy od kierowcy Van Amersfoortu i zakończył ten wyścig na 20 miejscu. Piotrowi udało się awansować przez całą rywalizację na 25 pozycję.

Przez cały ten wyścig trwała pasjonująca walka o pozycję lidera. Najpierw między kolegami z zespołu ART – Tsolovem oraz Van Hoepenem. Pod koniec dołączyli to tej rywalizacji Lindblad, Fornaroli, Browning, Esterson, Tramniz oraz Mini. Z niej zwycięsko wyszedł Arvid Lindblad, który w swoim debiutanckim wyścigu sprinterskim w F3, stanął na najwyższym stopniu podium. Na pozostałych miejscach na nim znaleźli się Laurens Van Hoepen oraz Leonardo Fornaroli.

Wyścig główny (22 okrążenia) 
Po starcie Kacper zajmował 25 lokatę, a Piotrek był na 26 miejscu. Niestety na 3 okrążeniu Sztuka musiał zjechać do boksu i spadł na w zasadzie sam koniec stawki. Ostatecznie zakończył ten wyścig na 28 pozycji. W międzyczasie Wiśnicki awansował na 24 lokacie, lecz do końca tej rywalizacji kierowca Rodina stracił to miejsce.

Wyścig wygrał Luke Browning, a podium uzupełnili Christian Mansell oraz kolega z zespołu Kacpra Sztuki – Tim Tramniz.

Klasyfikacja generalna:
1. Luke Browning – 25 pkt
2. Tim Tramniz – 21 pkt
3. Christian Mansell – 18 pkt

23. Kacper Sztuka – 0 pkt
27. Piotr Wiśnicki – 0 pkt