Jan Zieliński i Hugo Nys rozegrali w nocy mecz ćwierćfinałowy podczas turnieju ATP w Acapulco. Ich rywalami byli Alexander Erler i Lucas Miedler. Polak i Monakijczyk po zaciętym spotkaniu pokonali Austriaków 6:3, 2:6, 13:11 i awansowali do półfinału.

Już w pierwszym gemie Zieliński i Nys mieli pierwsze szanse na przełamanie rywali, jednak nie byli w stanie ich wykorzystać. Kolejne i jedyne pozostałe okazje break pointowe w tym secie nadarzyły się w ósmym gemie spotkania. Wtedy przy stanie 0:40 (patrząc ze strony serwujących Austriaków), polsko-monakijska para wykorzystała pierwszą piłkę i przełamała przeciwników, wychodząc na prowadzenie 5:3. Chwilę później pewnie wygrali swojego gema serwisowego i pierwszą partię 6:3.

Drugi set od break pointów rozpoczęli Erler i Miedler. Jednak podobnie jak Zieliński i Nys w poprzednim secie nie wykorzystali okazji, by szybko zdobyć przewagę. Niestety kolejne szanse były już trzy gemy później. Wtedy Austriacy wyszli na prowadzenie 3:1 z przewagą przełamania. Po drodze powiększyli jeszcze przewagę o jedno wygrane podanie przy serwisie “polskiej pary” i ostatecznie zamknęli seta wynikiem 6:2.

O losach meczu musiał więc zadecydować super tie-break. Mimo, że od początku był on bardzo wyrównany to od stanu 1:1 Zieliński i Nys nie pozwolili przeciwnikom objąć prowadzenia. Utrzymywali równy wynik lub minimalnie prowadzili. Gdy było 9:7 Polak i Monakijczyk mieli pierwszą piłkę meczową. Niestety ona im nie wystarczyła i mecz trwał dalej. Ostatecznie wykorzystali dopiero piątą szansę i wynikiem 13:11 zamknęli super tie-break oraz całe spotkanie. Rywalami Zielińskiego i Nysa w półfinale będzie para Harri Heliovaara/John Peers.