Na starcie piątkowego konkursu kobiecego Pucharu Świata w skokach narciarskich stanęły dwie Biało-Czerwone: Anna Twardosz i Pola Bełtowska. Lepiej spisała się pierwsza z nich, która zdobyła dwa punkty.

W pierwszej serii rozgrywanych na skoczni Salpausselka (HS130) Anna Twardosz oddała skok na odległość 108 metrów. Łączna nota za metry i styl wyniosła 86.7 punktów i dała Polce 28 lokatę i awans do serii finałowej. W niej reprezentantka Polski wylądowała nieco bliżej (102.5). Ta próba została oceniona na 74.4 oczek. Ostateczny rezultat 161.1 przełożył się na 29 miejsce Twardosz i zdobycie przez nią symbolicznych dwóch punktów do klasyfikacji Pucharu Świata. W ogólnym zestawieniu Ania ma ich osiem i pozostaje jedyną Biało-Czerwoną, która punktowała w tym sezonie.  Pola Bełtowska oddała najkrótszy skok w całej stawce (93.5) i z dorobkiem 52.1 oczek zakończyła zmagania na ostatniej, 40 pozycji. Kwalifikacji z kolei nie zdołała przebrnąć Kamila Karpiel. Zwyciężczynią piątkowych zawodów została Słowenka Nika Kriznar, druga była Jacqueline Seifriedsberger (Austria), zaś trzecia Ewa Pinkeling.