ŁKS Commercecon Łódź przegrał na wyjeździe 0:3 z Vero Volley Mediolan w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzyń. Porażka 1:3 w pierwszym meczu sprawia, że zespół z Tauron Ligi odpada z europejskich pucharów.

Po porażce 1:3 w Łodzi było jasne, że o awans do półfinału Ligi Mistrzyń będzie bardzo ciężko. Mimo tego Łodzianki jechały do Włoch z zamiarem walki o jak najlepszy wynik, a na trybunach mogły liczyć na wsparcie grupy kibiców z Polski. -,,Do Mediolanu powinniśmy jechać z myślą, że możemy sprawić niespodziankę” – mówił przed meczem Radosław Kolanek, II trener ŁKS Commercecon Łódź

Zgodnie z oczekiwaniami to gospodynie przeważały od początku spotkania. Szybko wypracowały kilkopunktową przewagę, a po ataku Miriam Sylli było już 15:10. As Kary Bajema podwyższył różnicę punktów do sześciu (20:14). Chwilę później atak Paoli Egonu zamknął pierwszego seta rezultatem 25:21.

Po błędach Włoszek ŁKS jako piewszy wyszedł na prowadzenie (3:1). Radość nie trwała długo bo zespół z Mediolanu szybko odrobił straty i sam przejął inicjatywę (5:7). W zespole przyjezdnych pojawiło się dużo błędów, co wykorzystały siatkarki Vero Volley, które zmierzały po kolejnego seta (7:15). Atak Heleny Cazaute ustalił wynik na 25:14 zapewniając tym samym Włoszkom zwycięstwo w dwumeczu i udział w półfinale Ligi Mistrzyń.

Kiedy losy awansu były już rozstrzygnięte, koncentracja w drużynie gospodyń opadła. Trzeci set toczył się dosyć wyrównanie (15:15). Łodzianki walczyły o honorowego seta w tym meczu. Niestety końcówka ponownie należała do gospodyń, a trafienie Bajemy zamknęło całe spotkanie (25:23).

Allianz Vero Volley Milano – ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:21, 25:14, 25:23)

Vero Volley: Orro, Sylla, Folie, Egonu, Bajema, Heyrman, Castillo (libero) oraz Cazaute, Rettke, Malual.

ŁKS Commercecon: Ratzke, Piasecka, Witkowska, Diouf, Campos, Gryka, Maj-Erwardt (libero) oraz Górecka, Hryszczuk, Zaborowska, Stefanik, Drabek (libero).