Polscy siatkarze plażowi mają za sobą kolejny świetny dzień podczas turnieju Beach Nations Cup w Turcji. Dziś pokonali reprezentantów gospodarzy i jutro zagrają w finale grupy D.

Turniej odbywający się w tureckim Balikesir jest niezwykle ważny w kontekście igrzysk w Paryżu. Jeśli Polacy wygrają jutrzejsze zmagania finałowe, awansują do turnieju w Jurmali, gdzie do wywalczenia będzie ostatnia przepustka na igrzyska olimpijskie.

Jako pierwsi do sobotniej rywalizacji przystąpili Maciej Rudol i Filip Lejawa. Spotkanie było niezwykle emocjonujące, o czym świadczą wyniki obu setów. Biało-Czerwoni dzięki zachowaniu zimnej krwi w końcówkach “wyszarpali” zwycięstwo po długich grach na przewagi. W zarówno pierwszej jak i drugiej partii padł wynik 25:23 na korzyść reprezentantów Polski.

Rudol/Lejawa – Ozdemir/Kuru 2:0 (25:23, 25:23)

Chwilę później do swojego starcia przystąpili Piotr Kantor i Jakub Zdybek. Tutaj już bez większych problemów nasi zawodnicy rozprawili się z przeciwnikami. Wyrównany był jedynie początek spotkania, natomiast od stanu 13:13 inicjatywę przejęli nasi siatkarze, którzy ostatecznie wygrali inauguracyjną partię 21:15. Drugi set natomiast to już zupełna dominacja Kantora i Zdybka, którzy zdeklasowali Turków 21:13.

Kantor/Zdybek – Mermer/Kurt 2:0 (21:15, 21:13)

Rywalami Polaków w wielkim finale będą jutro Portugalczycy. O 13:30 Maciej Rudol i Filip Lejawa zmierzą się z duetem Sousa/Sousa, a godzinę później do rywalizacji z parą Pedrosa/Campos przystąpią Piotr Kantor i Jakub Zdybek.