Roksana Słupek po raz kolejny świetnie zaprezentowała się podczas zawodów Pucharu Świata w triathlonie. Polka tym razem startowała w Samarkand (Uzbekistan), gdzie nie tylko zajęła 4. miejsce, ale też przybliżyła się do Igrzysk Olimpijskich.

Słupek tuż za podium w Uzbekistanie

W rozegranym w sobotę Pucharze Świata w Samarkand (Uzbekistan) w rywalizacji elity kobiet startowała Roksana Słupek. Polka w gronie 36. zawodniczek spisała się fantastycznie i otarła o podium. Reprezentantka Polski rozpoczęła zmagania spokojnie, od 11. lokaty w pływaniu (20:18), by w jeździe rowerem powtórzyć pozycję (57:10). Ostatnia konkurencja, którą był bieg na 10 km była prawdziwym popisem Słupek. Roksana uzyskała w niej drugi czas (34:58), ulegając tylko Tildzie Mansson. Dzięki temu Biało-Czerwona w klasyfikacji całych zawodów zajęła czwarte miejsce z rezultatem 1:53.26. Do brązowego medalu zabrakło zaledwie 17 sekund. Co więcej, dzięki swojej fantastycznej postawie Roksana zanotowała awans w rankingu i obecnie zajmuje pozycję gwarantującą występ na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Listy rankingowe zostaną zamknięte po zawodach WTCS w Cagliari. Trzymamy kciuki by nasza triathlonistka utrzymała lokatę.

Biało-Czerwoni z dwoma złotymi i brązowym medalem w Paratriathlonie!

Wcześniej, również w Uzbekistanie, odbyły się dzisiaj zawody Pucharu Świata w paratiathlonie. Biało-Czerwoni zdobyli w nich aż trzy krążki. Fantastycznie spisał się polski tandem w składzie: Łukasz Wietecki i Jacek Krawczyk, który po 750 m pływania, 19 km jazdy rowerem i przebiegnięciu 5 km zwyciężył z czasem 56:37. Drudzy Hiszpanie stracili do Biało-Czerwonych niespełna minutę (57:21). Aż dwa medale zdobyły dziś Polki startujące w kategorii PTS5. Marta Dzieciątkowska po niezwykle zaciętym boju z Emilie Gral (Francja) okazała się lepsza o 20 sekund i sięgnęła po złoto. Z kolei Monika Belczewska stanęła na najniższym stopniu podium (1:09.28). Pierwsza z naszych reprezentantek umocniła się w rankingu olimpijskim, zaś druga wciąż pozostaje w walce o przepustkę do Paryża.