Tym razem sobota w zagranicznych ligach była szczególnie udana dla polskich piłkarek grających w Bundeslidze. Piłkę w siatce rywali umieszczały Ewa Pajor oraz Nikola Karczewska.

Bundesliga – kobiety

Wolfsburg pewnie wygrał na wyjeździe z Freiburgiem 4:1, a duży udział w tym zwycięstwie miała Ewa Pajor, która dwukrotnie umieściła piłkę w bramce rywalek. Po raz pierwszy bramkarkę Freiburga pokonała w 27. minucie, a prowadzenie na 3:0 podwyższyła już 4 minuty później. Aktualnie Polka prowadzi w klasyfikacji strzelczyń ligi z 12 bramkami na koncie.

Na trzecim miejscu natomiast z 8 trafieniami znajduje się Nikola Karczewska (Bayer Leverkusen). Dziś również powiększyła swój dorobek, ustalając wynik spotkania z Eintrachtem Frankfurt w doliczonym czasie gry na 2:0.

Serie A

Czyste konta w dzisiejszych spotkaniach zachowali Wojciech Szczęsny i Łukasz Skorupski. Juventus bezbramkowo zremisował z Torino w derbach. Takim samym wynikiem zakończył się mecz między Bologną i Monzą. Warto wspomnieć, że Wojciech Szczęsny mocno ucierpiał pod koniec spotkania przy starciu z Adamem Masiną przy rzucie rożnym. Polak dokończył mecz, ale klubowi lekarze podejrzewają złamanie nosa.

MLS

Bohaterem swojej drużyny w starciu z Portland Timbers był Mateusz Bogusz (Los Angeles FC). Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, a strzelcem obu bramek dla gości był właśnie Polak. Najpierw w 22. minucie dał wyrównanie na 1:1, a w 51. minucie ustalił wynik efektownym trafieniem z rzutu wolnego. W tym sezonie 22-latek ma na koncie dotychczas 3 ligowe bramki.

Super League (Grecja)

Udane spotkanie w lidze greckiej ma za sobą Karol Angielski. Jego Atromitos zremisował 2:2 z Volos, a 28-latek miał swój udział przy obu bramkach. Najpierw zaliczył asystę przy trafieniu Nicolaosa Athanasiou w 18. minucie otwierając wynik meczu. Na 20 minut przed końcem wykorzystał natomiast rzut karny. Jest to jego dziewiąta bramka ligowa w tym sezonie.