Na zakończenie fazy grupowej turnieju Beach Pro Tour Elite16 w Dausze nasi siatkarze plażowi przegrali dziś z duetem z Kataru. Jutro Biało-Czerwoni powalczą o awans do ćwierćfinału.

Rywalami polskiego duetu w ostatnim starciu fazy grupowej byli Cherif Younousse i Ahmed Tijan. W spotkanie lepiej weszli Katarczycy, szybko wychodząc na trzypunktowe prowadzenie (4:1). Po pewnym czasie nasi reprezentanci doprowadzili do wyrównania (10:10). Gra na chwilę się wyrównała, po czym lekką przewagę znowu zaczęli zyskiwać rywale (17:15). W końcówce na szczęście do dobrej gry wrócili Biało-Czerwoni, którzy ostatecznie wygrali inauguracyjną partię 21:19.

Początek drugiej odsłony spotkania był bardziej wyrównany, gra przez długi czas toczyła się punkt za punkt. Od stanu 11:11 dominować zaczęli jednak Katarczycy, wykorzystując błędy Polaków. Świetna gra naszych rywali pozwoliła utrzymać im przewagę i wygrać tego seta 21:15, doprowadzając tym samym do wyrównania w całym meczu.

Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebny był więc tie-break. Lepiej weszli w niego ponownie siatkarze z Kataru, prowadząc 6:2. Biało-Czerwoni stopniowo zbliżali się do rywali, aż w końcu doprowadzili do wyrównania (10:10). Końcówka należała niestety do przeciwników, którzy nie pozwolili już Polakom na ugranie choćby jednego punktu, wygrywając 15:10.

Beach Pro Tour Elite16, faza grupowa: Michał Bryl/Bartosz Łosiak – Younousse Cherif/Tijan Ahmed 1:2 (21:19, 15:21, 10:15)