Dziś podczas 24. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel podejmował u siebie Bogdankę LUK Lublin. Spotkanie wygrali gospodarze 3:0 i umocnili się na fotelu lidera.

Pierwszy set zaczął się na korzyść gości z Lublina, którzy wyszli na prowadzenie 1:0. Gospodarze szybko odpowiedzieli, m.in. asem serwisowym popisał się N. Huber- który w późniejszych minutach seta zdobywał ważne punkty w ataku. Seria była dość wyrównana, jednak Jastrzębski Węgiel wykorzystał błędy Bogdanki Lublin i wygrał pierwszą część 25:21.

Drugą partię lepiej zaczęli gospodarze, którzy od samego początku wypracowali sobie wysoką przewagę. W ataku bardzo dobrze spisywał się Fornal, Patry i Huber. Bogdanka LUK Lublin jakby przygasła w tej odsłonie co odzwierciedlał wynik- Jastrzębianie wygrali 25:15 i prowadzili już 2:0.

Trzecia część była najbardziej wyrównana. Goście musieli zawalczyć, aby pozostać w meczu. Próbowali przeciwstawić się gospodarzą, którzy dziś definitywnie byli w formie. Obie drużyny grały punkt za punkt- dopiero w końcowych minutach meczu Jastrzębski Węgiel wykorzystał swoją szansę, zdobywając kilka punktów pod rząd i zwyciężyli 25:23, oraz cały mecz 3:0.

Jastrzębski Węgiel 3:0 Bogdanka LUK Lublin (25:21, 25:15, 25:23)

Jastrzębski Węgiel: Patry, Skruders, M’Baye, Huber, Fornal, Sedlacek, Popiwczak (libero)

Bogdanka LUK Lublin: Schulz, Komenda, Kania, Nowakowski, Wachnik, Brand, Hoss (libero)