Waleczna postawa to za mało. W trwającym w Gnieźnie Pucharze Narodów w hokeju na trawie reprezentacja Polski zakończyła swój udział w fazie grupowej, wygrywając jedno spotkanie z Koreą Południową – 1:0.

Od 31 maja w pierwszej stolicy naszego kraju — Gnieźnie odbywał się Puchar Narodów w Hokeju na Trawie z udziałem naszej reprezentacji.

W pierwszym grupowym spotkaniu grupy A Biało-Czerwoni zmierzyli się z 10. ekipą światowego rankingu i uczestnikiem rozpoczynających się za nieco ponad miesiąc Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, czyli Nową Zelandią. Polacy spisali się bardzo dobrze na tle klasowego rywala, ulegając 2:4. Bramki dla nas zdobywali Jarzembowski i Koperski. Następnie Polska podejmowała Koreę Południowa. W meczu tym o końcowym zwycięstwie zadecydowało jedno trafienie autorstwa Mikołaja Głowackiego. Jak się w następnych dniach okazało, było to pierwsze i ostatnie zwycięstwo naszej kadry w Pucharze Narodów.

Z kolejnym uczestnikiem IO w Paryżu — Republika Południowej Afryki przegrali minimalnie – 1:2. Na koniec fazy grupowej, gdzie stawką było wyjście z grupy i awans do półfinału takim samym wynikiem przegrali z Austrią, kończąc tym samym swój występ w turnieju na 5. miejscu w grupie A.

Wyniki Biało-Czerwonych: 

Polska — Nowa Zelandia 2:4

Polska — Korea Południowa 1:0

Polska — RPA 1:2

Polska — Austria 1:2