Za nami pierwszy w tym sezonie turniej rangi Challenge w brazylijskim Recife. Niestety polskie pary odpadły na wcześniejszych etapach i nie zobaczymy ich w jutrzejszej grze o medale.

Jedyna nasza męska para na tym turnieju Piotr Kantor/Jakub Zdybek trafiła do grupy A. Polacy we wczorajszych meczach grupowych najpierw ulegli 0-2 (14-21, 18-21) parze z Kanady Schachter/Dearnig. Z kolei w meczu decydującym o wyjściu z grupy wygrali 2-1 (20-22, 21-15, 15-10) po tie-breaku z Szwajcarami Metral/Jordan. Biało-Czerwoni wyszli z grupy ale o awans do najlepszej “16” musieli walczyć w dzisiejszych barażach z duetem gospodarzy Viktor Felipe/Renato.

Kantor/Zdybek – Vitor Felipe/Renato 0-2 (16-21, 18-21)

Spotkanie lepiej rozpoczęli Brazylijczycy od prowadzenia 4-2. Jednak Polacy po chwili wyrównali stan meczu (6-6) od tego momentu wynik przez pewien czas oscylował wokół remisu. Dopiero po przerwie technicznej canarinhos wyszli najpierw na prowadzenie 14-12, a chwilę później powiększyli je do stanu 16-13. Do końca premierowej odsłony meczu Kantor/Zdybek nie byli wstanie odwrócić losu seta. Finalnie pierwszy set padł łupem Brazylijczyków, którzy wygrali 21-16.

Nakręceni wygraną w pierwszej partii Viktor Felipe/Renato w świetnym stylu weszli również w drugą szybko wychodząc na prowadzenie 3-0. Rywale prezentowali bardzo dobry beach volley przez co byli trudni do zatrzymania. Rywale prowadzili już 18-12 i wszystko wskazywało na to, że pewnie zwyciężą w tym spotkaniu. Jednak wtedy nastąpił zryw Polaków, którzy zniwelowali straty do stanu 16-18. Chwilę później strata zmalała nawet do zaledwie jednego “oczka” (18-19). Niestety końcówka należała już do pary gospodarzy, którzy ostatecznie wygrali 21-18.

W turnieju głównym w brazylijskim Recife wystąpiła także nasza jedna żeńska para – Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz. Polki niestety rywalizację zakończyły już na etapie fazy grupowej. Nasz najlepszy duet w pierwszym meczu uległ Finkom Ahtiainen/Lahti 0-2 (19-21, 18-21). Natomiast w meczu o pozostanie w turnieju Biało-Czerwone musiały uznać wyższość rywalek z Brazylii Elize Maia/Thamela, z którymi Polki przegrały 1-2 (24-26, 21-17, 13-15).