Na etapie ćwierćfinału turniej Beach Pro Tour w Starych Jabłonkach zakończyli Piotr Kantor i Jakub Zdybek. W 1/8 finału porażkę poniosły z kolei Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek.

Jako pierwsi do zmagań fazy pucharowej przystąpili Piotr Kantor i Jakub Zdybek, którzy w 1/8 finału mierzyli się z Portugalczykami Joao Pedrosą i Hugo Camposem. Początkowo rywalizacja toczyła się punkt za punkt. Z czasem przewagę zaczęli budować rywale (9:6). Po pewnym czasie prowadzili nawet pięcioma punktami (13:8). Nie pomogła również przerwa, o którą poprosili nasi reprezentanci. Ostatecznie pierwsza partia padła łupem Portugalczyków 21:15. Drugi set ponownie rozpoczął się od wyrównanej gry, a następnie na prowadzenie zaczęli wychodzić przeciwnicy. Biało-Czerwoni doprowadzili do wyrównania dopiero w końcówce (18:18), ale za to tym razem nie pozwolili na zwycięstwo rywalom i wygrywając tę odsłonę 21:19 doprowadzili do wyrównania w całym meczu. Tie-break był niezwykle zacięty. Żaden z duetów nie zamierzał odpuszczać i do rozstrzygnięcia potrzebna była gra na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowali Polacy i wygrywając 19:17 zapewnili sobie miejsce w ćwierćfinale.

1/8 finału: P. Kantor/J. Zdybek – J. Pedrosa/H.Campos 2:1 (15:21, 21:19, 19:17)

W ćwierćfinale rywalami Polaków byli Kubańczycy Jorge Luis Alayo Moliner i Noslen Diaz Amaro. Przeciwnicy Biało-Czerwonych lepiej weszli w mecz, szybko wysuwając się na kilkupunktowe prowadzenie. Nasz duet jednak zdołał doprowadzić do wyrównania i gry punkt za punkt. Końcówka niestety należała już do rywali, którzy wygrali inauguracyjną odsłonę 21:18. Druga partia była dominacją ze strony Kubańczyków. Znowu szybko objęli prowadzenie (6:4). Polacy po pewnym czasie odrobili część strat, ale tym razem nie zdołali nawiązać równej walki. Duet z Kuby zbudował pokaźną przewagę (19:13), co pozwoliło na spokojne zwycięstwo w secie 21:15 i w całym spotkaniu 2:0.

1/4 finału: P. Kantor/J. Zdybek – J.L. Alayo Moliner/N. Diaz Amaro 0:2 (18:21, 15:21)

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek w meczu 1/8 finału mierzyły się z Hiszpankami Lilianą Fernandez Steiner i Paulą Sorią. Rywalki lepiej weszły w to spotkanie, a z biegiem czasu tylko powiększały przewagę (10:6). Lepsza gra w ofensywie i ryzykowniejsze ataki pozwoliły im na wysoką wygraną w pierwszym secie – 21:14. Przeciwniczki nie zwolniły tempa i od początku drugiej partii budowały przewagę nad Polkami. Te z kolei popełniały sporo błędów, co przełożyło się na kolejny wysoki wynik na korzyść Hiszpanek. Druga i ostatnia odsłona meczu zakończyła się ponownie wynikiem 21:14.

1/8 finału: K. Wojtasik/K. Kociołek – L. Fernandez Steiner/P. Soria 0:2 (14:21, 14:21)