Orlen Orkan Sochaczew zwycięzcą Ekstraligi Rugby 2023/24! W wielkim finale podopieczni Macieja Brażuka pokonali 22:18 Ogniwo Sopot i po raz 2. w historii sięgneli po mistrzostwo Polski!

W sobotnie wczesne popołudnie w Sochaczewie odbywał się finał obecnego sezonu Ekstraligi Rugby. Lider tabeli po fazie zasadniczej, Orlen Orkan Sochaczew podejmował 11-krotnego mistrza Polski, Ogniwo Sopot. Gospodarze swój jedeyny do tej pory mistrzowski tytuł w historii zdobyli w 2022 roku po pokonaniu w finale właśnie ekipy z Sopotu.

Mecz lepiej zaczęli gospodarze, którzy już w 9. minucie zdobyli pierwsze przyłożenie, ale goście niedługo później odpowiedzieli (5:3). Na kolejne większe emocje trzeba było czekać do końcówki pierwszej połowy. Akcję miejscowych przyłożeniem sfinalizował Michał Kempa, a za chwilę podwyższył Steenkamp (12:3). Tuż przed przerwą karnego dla Ogniwa wykorzystał Piotrowicz.

Po zamianie stron przyłożenie zaliczył Peter Steenkamp, a następnie reprezentant Namibii podwyższył na 19:6. Po żółtej kartce dla Kacpra Wróbla goście grali przez 10 minut w przewadze. Wykorzystał Piotr Zeszutek zmniejszając straty, ale świetnej okazji do dorzucenie dwóch punktów nie wykorzystał Piotrowicz (19:11). Jeszcze przy grze z osłabieniu kolejne punkty dla gospodarzy po karnym zdobył niezawodny Steenkamp (22:11). W 79. minucie przyłożył Piotrowicz, a Ogniwo zbliżyło się na cztery punkty i kończyło mecz grając jednego więcej po drugiej żółtej kartce dla Wróbla. Drużyna z Sopotu mocno atakowała przez ostatnie minuty, ale Orkan utrzymał prowadzenie i po ostatnim gwizdku sędziego mógł się cieszyć z mistrzowskiego tytułu.

Orlen Orkan Sochaczew – Ogniwo Sopot 22:18 (12:6)