Dzisiaj w szwedzkim Gaellivare odbyły się zawody Pucharu Świata na dystansie 10 km, rywalizowały zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Polskę reprezentowali: Dominik Bury, Kamil Bury, Maciej Staręga, Sebastian Bryja, Robert Bugara, Izabela Marcisz oraz Monika Skinder.

Jako pierwsze na trasę wybiegły kobiety. Z numerem drugim na trasę ruszyła Izabela Marcisz, Polka straciła do triumfatorki 3 minuty i 7 sekund. Druga biało-czerwona, Monika Skinder, która specjalizuje się bardziej w biegach sprinterskich zajęła ostatnią 52 pozycję. Najszybsza na trasie była amerykanka Jessica Diggins, która wyprzedziła Ebbę Andersson oraz Moę Ilar.

Wśród mężczyzn nastąpiła totalna dominacja Norwegów. W czołowej dziesiątce zawodów zostało uplasowanych siedmiu reprezentantów Norwegii. Niestety Polacy nie poradzili sobie za dobrze z rywalizacją w tych zawodach. Najwyżej sklasyfikowany został Dominik Bury (61 miejsce, strata ponad dwóch minut do zwycięzcy), Kamil Bury zajął 62 miejsce. Pozostali Polacy tj. Staręga, Bryja i Bugara zajęli miejsca od 70 do 72. Triumfatorem zawodów został Paal Golberg, drugie miejsce zajął Harald Oesteberg Amundsen, a podium zamknął Iver Tildheim Andersen.

Już jutro odbędzie się rywalizacja w biegach sztafetowych, oczywiście z udziałem biało-czerwonych.