Dwa finały z udziałem polskich osad oglądaliśmy dziś podczas Mistrzostw Europy w wioślarstwie w Szeged. Brązowy medal wywalczyła czwórka podwójna mężczyzn w składzie: Dominik Czaja, Fabian Barański, Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski. 

Jako pierwszy zaprezentował się Piotr Płomiński, który w ramach kwalifikacji olimpijskich wystąpił w finale B jedynek. Polak zajął 5 miejsce. Jutro Biało-Czerwone osady powalczą w finałach A (dwójki podwójne wagi lekkiej oraz Wiktoria Kalinowska), a stawką są bilety do Paryża.

Z kolei w Mistrzostwach Europy najpierw w finale B popłynęła kobieca czwórka podwójna. Dominika Baranowska, Anna Khlibenko, Marta Wieliczko i Barbara Jęchorek zajęły 3 miejsce.

Czwórka bez sternika pań w składzie: Kinga Stałęga, Julia Hakobyan, Dominika Gałka, Anna Potrzuska zajęła 5 miejsce w finale A. Taką samą lokatę wywalczyły Zuzanna Jasińska i Jessica Sobocińska w dwójce podwójnej wagi lekkiej.

W półfinale dwójki podwójnej mężczyzn Krzysztof Kasparek i Jakub Woźniak niestety zajęli 5 miejsce, które nie dało awansu do finału A.

Najważniejszym startem był finał czwórki podwójnej mężczyzn. Dominik Czaja, Fabian Barański, Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski zajęli 3 miejsce, ulegając Włochom i Szwajcarom. To pierwszy i jedyny medal Biało-Czerwonych na tych mistrzostwach.