Mistrzostwa Europy w judo w Zagrzebiu dobiegają końca. Za nami już rywalizacja indywidualna. Jutro, w ostatnim dniu mistrzostw, odbędą się zawody drużynowe, ale już bez udziału Polaków. 

Ostatnią z pań, która reprezentowała nas na Mistrzostwach Europy  była Urszula Hofman (+78kg). Niestety polska judoczka odpadła już na etapie 1 rundy po porażce z Ruslaną Bulaviną. Ukrainka prowadziła w pojedynku 1:0 gdy Hofman otrzymała 3 karę shido. Pecha miał Piotr Kuczera (-100kg), który już w pierwszej walce musiał mierzyć się z Holendrem Michaelem Korrelem – światowym numerem 6. Rywal Polaka wygrał przez ippon. W kategorii +100kg wystąpiło dwóch Biało-Czerwonych: Grzegorz Teresiński i Kacper Szczurowski. Teresiński przegrał w 1 rundzie 1:2 z Rumunem Vladutem Simionescu. Szczurowskiemu natomiast udało się pokonać przez ippon Austriaka Movliego Borchashvilliego. W kolejnej walce lepszy okazał się Gruzin Guram Tushishvili, który został wicemistrzem Europy.

Tym samym Biało-Czerwoni kończą Mistrzostwa Europy w judo bez sukcesów. Żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się dotrzeć do ćwierćfinału. Miejmy nadzieję, że lepsze wyniki przyjdą w Grand Slamach oraz na Mistrzostwach Świata, które mogą być kluczowe w kontekście rankingu olimpijskiego.