Biało-czerwone Mistrzostwa Europy dywizji B w Perth kończą na znakomitym trzecim miejscu. To historyczny wynik dla curlingu w naszym kraju, niestety do awansu do ścisłej elity zabrakło bardzo niewiele!

Nasza żeńska reprezentacja była beniaminkiem dywizji B, ale mimo tego Polki znakomicie radziły sobie w grupie. Fazę zasadniczą zakończyły na pierwszym miejscu, więc w fazie play-off trafiły na teoretycznie słabszą czwartą drużynę tabeli. Los sprawił, że w historycznym meczu dla naszego curlingu Polki mierzyły się z Litwinkami. Nasza reprezentacja pomimo wyrównanego początku przegrała 6:10 z Litwinkami, odbierając sobie szansę na awans do europejskiej elity oraz szansę na kwalifikację olimpijską do Mediolanu.

Dzisiaj na zakończenie mistrzostw Polki walczyły o podium w spotkaniu z Łotyszkami. Nasze zawodniczki od początku prowadziły w spotkaniu i kontrolowały przebieg wydarzeń na tafli. Polki wygrały spotkanie 7:4 zapewniając sobie historyczny brązowy medal i oczywiście pewne utrzymanie. Polki w następnej edycji z pewnością będą jednymi z faworytek mistrzostw i postarają się napisać kolejną piękną historię tej dyscypliny w naszym kraju.

Nasza męska reprezentacja w curlingu również występowała w Szkocji. Polacy zajęli 5 miejsce w grupie A, kończąc mistrzostwa na 9 miejscu i zapewniając sobie utrzymanie w dywizji B. Polacy zakończyli fazę zasadniczą z bilansem 4:3.