W 2. rundzie czwartej edycji tegorocznego European Touru Krzysztof Ratajski zmierzył się z półfinalistą ostatnich mistrzostw świata, Scottem Williamsem. Niestety Polak po raz kolejny zakończył swój udział na pierwszym spotkaniu, ulegając Anglikowi 4:6.

Tym razem los nieco oszczędził naszego jedynego reprezentanta w czwartej edycji European Tour. The Polish Eagle zmierzył się z półfinalistą ostatnich mistrzostw świata — Scottem Williamsem, który w 1. rundzie reprezentanta gospodarzy (Niemcy) Niko Springera 6:1

Kolejna porażka reprezentanta Polski

Polak już w pierwszym legu miał okazję do przełamania Anglika. Scott dość niespodzianie sfurował wartość 91. Niestety Krzysztof Ratajski tego nie wykorzystał i przegrywał 0:1. Chwilę później nasz zawodnik został przełamany i było już 0:2

Im dalej w las, tym The Polish Eagle sporadycznie niwelował straty, doprowadzając do remisu – 3:3, a później 4:4. Później Anglik bez większych problemów wygrał dwie kolejne osłony i zameldował się w 1/8 finału.

Dla Krzysztofa Ratajskiego porażka ta jest o tyle kluczowa, bowiem wciąż pozostaje bez triumfu w European Tour. Co za tym idzie, nie jest klasyfikowany w punktacji o awans na Mistrzostwa Świata, które na ten moment wydają się mało prawdopodobne dla naszego reprezentanta.

European Tour 4 – 1/16 finału

KRZYSZTOF RATAJSKI — SCOTT WILLIAMS 4:6