Daria Pikulik ma za sobą kolejny dobry występ na szosowych trasach. Polska sprinterka zajęła drugie miejsce w wyścigu EPZ Omloop van Borsele. Dzisiejsze zawody wygrała 21-letnia Holenderka  Sofie van Rooijen.

Trasa 39. edycji EPZ Omloop van Borsele wynosiła 133 km. Sam profil wyścigu był bardzo płaski, ale przez porywisty wiatr mieliśmy wiele zwrotów akcji i ciekawych momentów. Wspomniany wiatr mocno podzielił stawkę, na skutek czego w odjeździe znalazło się około 20 zawodniczek. Peleton wiedzący jak mocne nazwiska znajdują się w ucieczce postanowił odpuścić walkę o zwycięstwo w dzisiejszym wyścigu. Bardzo aktywne w czołówce były zawodniczki Human Powered Health, w których barwach jeździ nasza Daria Pikulik.

Koleżanka z zespołu Polki, Alice Wood, co chwilę próbowała rozrywać peleton i brać udział w akcjach zaczepnych. Na skutek działań Brytyjki ze wspomnianej czołówki wyłoniła się czwórka uciekinierek, które miały rozstrzygnąć o losach wyścigu. W tej grupie znalazły się dwie zawodniczki Human Powered Health: Daria Pikulik i Francuzka Audrey Cordon-Ragot oraz Elynor Bäckstedt (Lidl-Trek) i Sofie van Rooijen.

Uciekinierki w komplecie dotarły do ostatnich metrów dzisiejszego wyścigu, o tym kto wygra 39. edycję EPZ Omloop van Borsele musiał zadecydować sprint z grupy. W nim najlepiej odnalazła się 21-letnia Holenderka Sofie van Rooijen, dla której to było 2 zawodowe zwycięstwo w karierze seniorskiej. Podium uzupełniły Daria Pikulik oraz Brytyjka Elynor Bäckstedt.

Wyniki wyścigu: 

Daria Pikulik na mecie: (Wypowiedź od naszosie.pl

Od początku jechałyśmy swój wyścig, często atakując, aby podzielić grupę. Mając czwórkę w grupie z przodu mogłyśmy rozdawać karty. Pojechałyśmy doskonały wyścig, ale ostatecznie zostałyśmy pokonane przez najlepszą zawodniczkę tego dnia.