Magda Linette w sobotnie popołudnie awansowała do finału turnieju WTA 250 w Rouen! Polka w meczu półfinałowym pokonała Ukrainkę Anhelinę Kalininę 6:1, 4:6, 6:2 i awansowała do wielkiego finału! O trzeci tytuł w karierze Magda powalczy ze Sloane Stephens.

Świetnie prezentuje się na francuskich kortach Magda Linette. Poznanianka w 1. rundzie turnieju w Rouen wyeliminowała Francuzkę Elsę Jacquemot, a w 2. Serbkę Nataliję Stevanovic. Wczoraj w walce o wejście do najlepszej czwórki okazała się lepsza od Holenderki Arantxy Rus. Dziś w starciu z Anheliną Kalininą Polka walczyła o czwarte zwycięstwo z rzędu oraz wejście do finału!

Spotkanie zaczęło się zdecydowanie lepiej dla Linette. Przy stanie 2:0 Ukrainka zdobyła gema kontaktowego, ale dalsza część seta toczyła już się pod dyktando Polki. Uderzenie po taśmie, które spadło po stronie Kalininy zamknęło pierwszego seta (6:1).

W kolejnym secie sklasyfikowana na 32. miejscu w światowym rankingu tenisistka postawiła się znaczniej niż wcześniej, a obie zawodniczki szły gem za gem (3:3). Kiedy Polka wyszła na prowadzenie 4:3, wydawało się, że już zmierza po zwycięstwo w całym spotkaniu. Ukrainka zaliczyła jednak przełamanie powrotne, a następnie wygrała kolejne dwa gemy doprowadząjąc do wyrównania.

Na szczęście Magda szybko wróciła do wcześniejszego poziomu gry. Kolejny set podobnie jak pierwszy toczył się pod jej dyktando i to zadecydowało o końcowym triumfie (6:2).

Magda Linette – Anhelina Kalinina (6:1, 4:6, 6:2 )