Zwycięstwem Krzysztofa Kciuka zakończyły się kwalifikacje do 9. odsłony European Touru. Polak w wielkim finale okazał się lepszy od Chorwata Romeo Grbavaca, pokonując go 6:3, tym samym uzyskał przepustkę do ET9. Z dobrej strony pokazał się również Mirosław Grudziecki, kończąc swój występ na półfinale.

Łącznie ośmiu reprezentantów Polski wzięło udział w kwalifikacjach do European Touru Europy Wschodniej. Już na etapie 1/32 finału z turniejem pożegnał się Sebastian Steyer, który uległ w bratobójczym pojedynku — Łukaszowi Wacławskiego. Przygoda Łukasza z kolei trwała aż do ćwierćfinału. W nim okazał się słabszy od kolejnego naszego rodaka — Krzysztofa Kciuka (późniejszego zwycięzcy całych kwalifikacji).

Na etapie 1/16 finału odpadł Sebastian Białecki, ulegając Romeo Grbavacowi. Co ciekawe, aż czterech Biało-Czerwonych grało w ćwierćfinale, z którego dwóch naszych uzyskało przepustkę do najlepszej czwórki turnieju, bowiem mierzyli się ze sobą w bezpośrednich pojedynkach. Dość nieoczekiwanie o wielki finał do samego końca walczył Mirosław Grudziecki, przegrywając w nim z wyżej wspomnianym Romeo. Na etapie ćwierćfinału odpadł Tytus Kanik.

Krzysztof Kciuk wraca na europejską scenę!

Najskuteczniejszym zawodników w całych kwalifikacjach okazał się Krzysztof Kciuk. Polak nie bez problemów przechodził przez kolejne fazy turnieju, eliminując po drodze między innymi Łukasza Wacławskiego. Biało-Czerwony w dwóch pierwszych rundach pokonał 6:4 najpierw Miloslawa Navratila, a następnie Janosa Vegso. Takim samym wynikiem zakończyło się starcia dwóch Polaków, po którym Kciuk był już w półfinale. W nim rozprawił się z Nandorem Presa, a w wielkim finale pomścił pogromcę dwóch reprezentantów Polski — Romeo Grbavac, zwyciężając całe eliminacje, co dało kwalifikacje do 9. odsłony European Touru.

ET9 odbędzie się w niemieckim Hildesheim od 30 sierpnia do 1 września.

Kwalifikacje do European Touru 9 dla Europy Wschodniej:

1/32 finału:

Łukasz Wacławski 6:4 Sebastian Steyer

1/16 finału:

Krzysztof Kciuk 6:4 Miloslav Navratil

Łukasz Wacławski 6:3 Sandor Ballo

Tytus Kanik 6:5 Patrik Kovacs

Damian Pałaszewski 6:4 Dominik Moravcik

Mirosław Grudziecki 6:4 Benjamin Pratnemer

Sebastian Białecki 5:6 Romeo Grbavac

1/8 finału:

Krzysztof Kciuk 6:4 Janos Vegso

Łukasz Wacławski  6:3 Mihaly Vida

Tytus Kanik 6:3 Damian Pałaszewski

Mirosław Grudziecki 6:1 Alexander Masek

Ćwierćfinał:

Krzysztof Kciuk 6:3 Łukasz Wacławski

Tytus Kanik 4:6 Mirosław Grudziecki

Półfinały:

Krzysztof Kciuk 6:3  Nandor Pres

Mirosław Grudziecki 5:6 Romeo Grbavac

Finał: Krzysztof Kciuk 6:3 Romeo Grbavac