Za nami pierwszy z dwóch konkursów indywidualnych w niemieckim Klingenthal. Najlepszy dziś okazał się Karl Geiger, który utrzymał swoje prowadzenie z pierwszej serii. Piotr Żyła i Dawid Kubacki jako jedyni z Polaków punktowali i zakończyli zmagania na początku drugiej dziesiątki.

Tradycyjnie konkurs główny poprzedziła seria próbna, w której najlepszy okazał się Ryoyu Kobayashi (141,5 m). Najlepiej z Polaków pokazał się Andrzej Stękała, który zajął 15. miejsce ze skokiem na odległość 134 metrów. Poza nim, pozostała czwórka naszych reprezentantów zajęła miejsca w pierwszej 30. 

Jako pierwszy z polskich skoczków na belce startowej usiadł Stękała. Niestety nie powtórzył on swojego dobrego występu z serii próbnej i skoczył zaledwie 113,5 metra. Chwilę po nim swój skok oddał Maciej Kot, ale również nie był to dobry występ, bo udało się mu polecieć na jedyne 109 metrów. Następnie z 20. numerem startowym na belce pojawił się Paweł Wąsek i skoczył dokładnie tyle, ile Andrzej Stękała. Takie skoki niestety nie były na tyle dobre, żeby zapewnić sobie drugą serię i niestety cała trójka skończyła dopiero w piątej dziesiątce. Chwilę po skoku Pawła Wąska przyszedł czas na Piotra Żyłę i w końcu doczekaliśmy się takiego skoku, na jaki liczyliśmy od pierwszego konkursu. Polak poleciał na 137 metr, co na tamten moment dało mu 1. miejsce w konkursie. Zaraz po nim na belce pojawił się Dawid Kubacki. On również oddał dobry skok, bo poleciał na 131 metr, co dało mu drugie miejsce i zapewniło awans do 2. serii. Najlepszy na półmetku był Karl Geiger, który swoim 144 metrowym skokiem zapewnił sobie ponad 4 punkty przewagi nad drugim miejscem. Najlepszy z Polaków był oczywiście Piotr Żyła, który pierwszą serię zakończył na 7. miejscu, a pięć miejsc za nim uplasował się Dawid Kubacki.

W drugiej serii Dawid skoczył praktycznie tak samo jak w pierwszej serii, bo jedynie o metr bliżej, co nie pozwoliło utrzymać mu swojej 12. pozycji. Piotr Żyła również nie powtórzył swojego wyczynu z pierwszej serii i skoczył zaledwie 126 metrów, co niestety nie zapewniło mu nawet miejsca w pierwszej dziesiątce. Cały konkurs wygrał natomiast Karl Geiger, który w drugiej serii skoczył 146 metrów, tym samym utrzymując swoje prowadzenie z pierwszej serii.

Pierwsza trójka:

  1. Karl Geiger 274,7 pkt.
  2. Stefan Kraft 273,5 pkt.
  3. Ryoyu Kobayashi 270,7 pkt.

Miejsca Polaków:

  1. Piotr Żyła 231 pkt.
  1. Dawid Kubacki 225,9 pkt.
  1. Paweł Wąsek 76,8 pkt.
  1. Andrzej Stękała 76.6 pkt.
  1. Maciej Kot 68,8 pkt.