Niesamowity konkurs na zakończenie sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Panowie osiągali odległości równe rozmiarowi skoczni. Dużo powodów do radości dali nam Aleksander Zniszczoł, zajmując 3. miejsce i Piotr Żyła, ukończywszy rywalizacje w czołowej piątce. Zawody zdominował Daniel Huber

W ten wiosenny poranek Polscy kibice mają powody do świętowania.

Po raz drugi w karierze i po raz drugi w tym sezonie na podium stanął Aleksander Zniszczoł. Prócz tego pożegnaliśmy bardzo utytułowanego i lubianego skoczka wśród fanów — reprezentanta gospodarzy Petera Prevca.

W ostatnich zawodach na słonecznej Letalnicy wzięło udział 30 najlepszych skoczków

Najgorzej z naszych poradził sobie Dawid Kubacki, który w pierwszej serii nie przekroczył nawet punktu K. Osiągnął odległość 194 metrów, co było najsłabszym wynikiem spośród całej stawki. Słabszy skok oddał wicelider Pucharu Świata. Japończyk uzyskal jedynie 205.5, wystarczało to na 23 miejsce. Drugi z Biało-Czerwonych na belce zasiadł Kamil Stoch. Mistrz świata i olimpijski oddał daleką próbę na 227.5, za którą dostał od austriackiego i norweskiego sędziego najwyższą 20 punktową notę. Swoją moc pokazał Piotr Żyła. Przez cały weekend latał bardzo daleko, co przełożyło się na dzisiejszy konkurs. Piotr poleciał na 230 m i uplasował się zaraz za pierwszą dziesiątką.

Ostatni z reprezentantów Polski przed słoweńską publiczności skoczył Aleksander Zniszczoł. Na ten moment lider polskiej kadry, co pokazał również dzisiaj. Po pierwszej serii lepszy od niego był tylko Daniel Huber, aczkolwiek Austriak miał dość sporą przewagę nad Olkiem. Skoczył najdalej z całej stawki, ponad 10 metrów dalej niż Aleksander, co przełożyło się na 20 punktową przewagę.

29. Dawid Kubacki

Po dyskwalifikacji Jana Hoerla do finałowej serii w Planicy przystąpiło 29 skoczków. Rywalizację otwierał Dawid Kubacki. Po jeszcze słabszym skoku na 187.5 pozostał na ostatni miejscu, a przed nim pozostał Fin Aalto. Nieco gorzej spisał się również Kamil Stoch. 36-latek zaliczył spadek o 6 pozycji. Mocny akcent na koniec zaliczył Piotr Żyła. Zaatakował z 11. pozycji, osiągając rozmiar skoczni (240). Dzięki temu wynikowi awansował do najlepszej piątki dzisiejszego konkursu. Z karierą pożegnał się Peter Prevc, który ma za sobą wyśmienitą końcówkę Pucharu Świata. Jak odchodzić to właśnie w takim stylu, w jakim odszedł Słoweniec. Od dawna nie miał tak dobrego sezonu jak ten, gdzie w piątek odniósł zwycięstwo na swojej ziemi. Został pożegnany przez wszystkich kolegów z kadry oraz innych reprezentacji. Aleksander Zniszczoł stanął po raz drugi na podium Pucharu Świata.

Zamienił się z Domenem Prevcem miejscami i skończył za Słoweńcem. Bezkonkurencyjny okazał się Daniel Huber, który zdeklasował rywali, skacząc po raz kolejny ponad 240 metrów. Swoją przewagę powiększył do blisko 45 oczek.

Po kryształową kulę po raz trzeci w karierze sięgnął Stefan Kraft. Najwyżej z naszych znalazł się Olek Zniszczoł (19). Piotr Żyła (25), Kamil Stoch (26), Dawid Kubacki (27).

Daniel Huber wygrał klasyfikację Pucharu Świata w lotach oraz cykl Planica 7. Puchar Narodów powędrował do reprezentacji Austrii, która zdeklasowała innych rywali. Polska zajęła 6 miejsce.